Przytulna i intymna atmosfera. Wyjątkowy klimat wnętrza. Sny, które przynoszą ukojenie. W takiej atmosferze wysypiamy się, czujemy dobrze. W tak urządzonym wnętrzu oferującym ciepły i przyjazny klimat, mamy poczucie bezpieczeństwa, ale i domowego ogniska. Nie potrzeba nam wiele, by uzyskać ten wysoce pożądany efekt. Wystarczą odpowiednio dobrane konkiety. Co więcej, one nie stanowią wyznacznika komfortowych sypialni, ale każdego, dowolnego pomieszczenia.

Atmosfera w sypialni i ciepłe światło

Zacznijmy od sypialni, bo to w niej spędzamy sporo czasu. Ucinamy sobie popołudniową, krótką drzemkę po pracy czy szkole, a także całodniowych zakupach. Wyciszamy się tuż przed spoczynkiem nocnym, by sen był faktycznie regeneracją, a ranek pozwolił wstać pełnymi energii do działania. By uzyskać taki efekt w sypialni, liczy się każdy element wyposażenia.

Sypialniane pomieszczenie to przede wszystkim wygodne łóżko. Zachowanie porządku i minimalizmu, co nie oznacza, że trzeba rezygnować z wymarzonej aranżacji. Industrialnie, a może w stylu glamour? Minimalistycznie czy jednak z lekkim przepychem i nutą luksusu? Każdy z nas ma własne gusta, a sypialnia świetnie się nadaje do tego, by je przełożyć na realny wystrój. Nawet najpiękniejsze i najlepiej dopasowane meble oraz dekoracje staną się niczym, jeśli zabraknie nastrojowego, ciepłego światła.

Oświetleniem sztucznym rekompensujemy sobie zbyt małą ilość światła naturalnego. Poza tym sprzyjamy tworzeniu komfortowego wnętrza. W sypialni rozwiązaniem, które łączy funkcjonalność z ozdobą, są kinkiety. Oświetlenie dodatkowe, jednak właśnie w tym pomieszczeniu mogące zastępować nawet światło główne. Kinkiety z mlecznymi, zamkniętymi kloszami lub abażurami z materiałów, oferują subtelną wiązkę światła. Jest ona na tyle wyrazista, by nie zasypiać w całkowitej ciemności, jeśli tego nie lubimy, ale jednocześnie miękkie światło daje szansę na wyciszenie.

Ciepłe światło i konstrukcja kinkietu dopasowana do aranżacji wnętrza. Do tego odpowiednia liczba punktów świetlnych, i już można cieszyć się klimatem oraz czasem spędzanym w sypialni.

Salon z wydzielonymi strefami

Nasze salony to bardzo często pomieszczenia wielofunkcyjne. Jeśli nie ma możliwości wydzielenia oddzielnego pomieszczenia na sypialnię i salon, w dużym pokoju można uzyskać podział na strefy. Pojawia się zatem strefa wypoczynkowa, a tuż obok niej część spełniająca funkcje sypialni. Jest również miejsce na czas spędzony z gośćmi, a także fragment przestrzeni przeznaczony na biurko – do nauki i pracy. Jak uzyskać taki efekt?

W największym pomieszczeniu w całym domu czy mieszkaniu nie może zabraknąć oświetlenia głównego. Kinkiety stanowią jednak cudowne uzupełnienie, jednocześnie praktyczne. Pozwalają wyeliminować chaos spowodowany nadmiarem dekoracji, bo ten typ lamp sam w sobie jest ozdobny.

Tuż nad sofą wypoczynkową lub po obu jej stronach, można postawić na dwa kinkiety, które będą stanowiły komplet wraz z lampą sufitową. Klosze otwarte ku górze optycznie podwyższą pomieszczenie, a wyraziste światło zapewni komfort. Zapraszając gości na wieczornego drinka lub przygotowując romantyczne spotkanie z partnerem, pozostawione włączone kinkiety wraz z wyłączonym oświetleniem głównym, pozwolą uzyskać intymną atmosferę.

Kinkiet nad biurkiem? Czemu nie! W wielofunkcyjnym pomieszczeniu przestrzeni zwykle brakuje, a przecież miejsce do nauki i pracy musi się znaleźć. Zamiast szukać większego biurka, by wszystko na nim pomieścić, wystarczy zamienić typową lampkę biurkową na kinkiet. Zawieszony nad blatem biurka równomiernie oświetli, a miejsca pozostanie wystarczająco, nie tylko na komputer.

O czym należy pamiętać dobierając kinkiety?

Przede wszystkim o funkcji danego pomieszczenia oraz wystroju, który już został zastosowany. Światło padające wprost z naściennych punktów świetlnych, ma za zadanie zapewniać komfort korzystania z pokoju, ale i odpowiada za jego atmosferę. Jest to jednocześnie dekoracja, dlatego dopasowanie do wystroju gwarantuje uzyskanie spójnego i harmonijnego wnętrza.

Nie bez znaczenia pozostaje liczba punktów świetlnych w postaci kinkietów, odległość w jakiej zostają zamontowane, a także ich dobór w komplecie bądź też pojedynczo. Możliwości jest całkiem sporo, należy jednak pamiętać o tym, by nie iść w ilość, a jakość. Oświetlenie sztuczne jest nam potrzebne w takim samym stopniu, co klimat wnętrza. Zadbajmy o każdy z powyższych detali, a efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge