Istnieje wierzenie, które mówi, że poprzez odpowiednią organizację otoczenia możemy oddziaływać na wszystkie strefy naszego życia. Stosując zasady feng shui, wpływamy na nasze powodzenie, harmonię, zdrowie i miłość. Zgodnie z tymi zasadami, nawet niewielka zmiana w aranżacji, może mieć ogromny wpływ na krążącą nieustannie wokół energię, a co za tym idzie to, co dzieje się w naszym życiu. Czy warto stosować zasady feng shui w swoim domu? Sceptycy odniosą się do tego z niedowierzaniem, zwolennicy przytoczą liczne przykłady na działanie feng shui. Niezależnie od tego, które szeregi zamierzasz zasilić, wiedz, że Chińczycy, twórcy feng shui, posługują się nim od dawna.

Sztuka feng shui to sposób aranżacji przestrzeni zgodnie z pewnymi starymi, stosowanymi w Chinach od lat zasadami. Polega na ocenie potencjału miejsca, w którym najwięcej przebywamy. Wpływając na jego organizację, oddziałujemy na wiele stref naszego życia. Aby ustalić, jak powinna wyglądać ta przestrzeń, by zapewnić nam wszelką pomyślność, feng shui wymaga zbadania:

  • okolicy, w której zlokalizowany jest dom,
  • jego usytuowania względem kierunków świata,
  • architektury budynku.

Czym jest feng shui?

Feng shui to stara, wywodząca się z Chin sztuka planowania przestrzeni. Zakłada, że organizacja ustawionych we wnętrzu przedmiotów ma ogromny wpływ na krążącą wokół energię i nasze życie. Najważniejsze zasady Feng shui to porządek, ład i harmonia. Stosując je, umożliwiamy swobodny przepływ Chi, czyli energii.

Zgodnie z feng shui, Chi powinna mieć dostęp do wszystkich kątów i zakamarków. Niedopuszczalne jest zatem zagracenie pomieszczenia lub pozostawienie w nim nieładu. Warto zostawić tylko te przedmioty, które są nam potrzebne do szczęścia. Zbędnych najlepiej pozbyć się od razu.

Jak zastosować feng shui w salonie?

Salon, jako pokój przeznaczony do relaksu i spotkań ze znajomymi, warto urządzić w spokojnych, stonowanych kolorach. W oknach powinny zawisnąć zasłony, które umożliwią swobodny dopływ światła. Jeśli pomieszczenie jest zbyt ciemne, warto zastosować dodatkowe oświetlenie, które równomiernie rozjaśni całą przestrzeń. Jeśli zdecydujesz się na dywan, to tylko taki, wykonany z naturalnych tkanin. Kanapę ustaw w głębi pomieszczenia tak, by wpływająca przez drzwi energia, nie była kierowana bezpośrednio na siedzące na niej osoby.

Zasady feng shui w sypialni

Jeśli w Twoim życiu brakuje miłości lub w związku nie układa się tak, jak powinno, zmiany w życiu rozpocznij od gruntownych porządków w sypialni. Co ważne powinny one obejmować nie tylko przedmioty leżące w zasięgu wzroku, ale także wnętrza szaf, komód i garderób. Z sypialni należy pozbyć się wszelkiej elektroniki. Nie powinno być w niej miejsca dla komputerów, telewizorów i elektronicznych budzików. Z sypialni, jako miejsca, które ma nam zapewnić spokojny wypoczynek, powinny zniknąć także wszystkie lustra.

Feng shui w kuchni

Aby posiłki dawały życiodajną energię, powinny być jasne i dobrze oświetlone. Z tego względu najlepsze do kuchni będą kolory: biały, kremowy i beżowy. Kuchenka i lodówka, jako urządzenia symbolizujące dwa przeciwstawne żywioły (ogień i wodę), powinny być zlokalizowane z dala od siebie. Zlewozmywak dobrze jest umieścić przy oknie z ładnym widokiem, a wszystkie ostre przedmioty (w tym noże) pochować do szuflad.

Jakie zasady feng shui obowiązują w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem, które powinno zapewniać poczucie prywatności, intymności i bezpieczeństwa. Najlepsze samopoczucie zapewnimy sobie, jeśli ściany pokryją jasne, stonowane kolory. Warto wyłożyć je glazurą, co według wierzeń stworzy zaporę dla płynących rurami nieczystości. W łazience, podobnie jak i w innych pomieszczeniach, trzymamy tylko niezbędne rzeczy, które uporządkowane zostaną w zamkniętych szafkach.  Warto pamiętać, by sedes był zawsze zamknięty, a odpływy zatkane. Zasady feng shui mówią, że w przeciwnym razie przez miejsca te uciekać będzie z domu energia.

Czy to już wszystkie zasady feng shui? Oczywiście, że nie. Jest ich znacznie więcej. Warto jednak poznać choć te podstawowe i zastosować je w swoich domach. Pamiętaj, feng shui wprowadzamy stopniowo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge