Wystrój małej łazienki wymaga od nas przemyślenia dostępnych rozwiązań. Na ograniczonym metrażu, na wiele rzeczy nie można sobie pozwolić. Nie oznacza to jednak, że nasza łazienka musi być banalną i niekomfortową w użytkowaniu. Znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań, dzięki którym nawet najskromniejsza przestrzeń łazienkowa, zyska na klimacie i harmonijnej aranżacji.

Wystrój małej łazienki – prysznic czy wanna?

W niewielkich łazienkach najlepiej sprawdzają się prysznice. Zajmują o wiele mniej miejsca niż tradycyjne wanny. Poza tym korzystając z nich zużywamy mniej wody i jesteśmy w stanie zaoszczędzić na rachunkach. Prysznic nie pozwoli nam urządzić sobie długiej, odprężającej kąpieli, ale możemy zakupić modele oferujące funkcję masażu, które zrekompensują brak typowej wanny.

Wystrój małej łazienki dzięki zastosowaniu kabiny prysznicowej, pozostawia sporo miejsca na pozostałe elementy, bez których nie obejdzie się żadna łazienka. Efekt końcowy zależeć będzie zarówno od wykorzystania dostępnej przestrzeni, jak i kształtu oraz rozmiarów wybranej kabiny prysznicowej.

Jeśli jednak koniecznie chcemy zamontować w wannę, musimy wybrać najmniejszą spośród dostępnych rozmiarów. Uwzględniając fakt, że odprężająca kąpiel w wannie o długości 100 cm będzie trudna. Na plus przemawia z kolei jej wysokość, dzięki której można chociażby wykąpać dziecko.

Oświetlenie, płytki i kolorystyka

Wystrój małej łazienki wymaga zastosowania jasnego, rozproszonego światła. Z powodzeniem wybierzemy nawet kilka źródeł światła, które łazienkę uczynią jeszcze jaśniejszą, a w efekcie końcowym optycznie powiększoną.

Płytki podłogowe czy glazura powinny być możliwie duże. W ten sposób tworzymy jednolite powierzchnie i ponownie uzyskujemy efekt optycznego powiększenia. Jeśli do tego dołożymy duże lustro bez ramy, skromna przestrzeń oczaruje nas wrażeniem przestronności.

Każdy zakamarek można wykorzystać

Gdy liczą się centymetry najlepiej jest wykorzystać każdy wolny kąt i zakamarek. Doskonałą propozycją są wszelkiego rodzaju narożne szafki i szafeczki. Półki na kółkach czy półeczki z uchwytami samoprzylepnymi, które umieścimy na dowolnej wysokości ściany. Przydadzą się na podręczne kosmetyki, gąbkę do mycia, a także zapachowe świece do stworzenia wyjątkowej atmosfery. Możliwość umocowania z pomocą przyssawek, pozwala oszczędzić miejsce na podłodze.

Podwieszane elementy

Dla oszczędności miejsca warto pokusić się o zastosowanie podwieszanych elementów. Sporą część z naszych szafek możemy umieścić w stosownej odległości od podłogi. Pod szafką z kolei znajdzie się miejsce na łazienkową wagę czy płaskie pudełko do przechowywania.

Przemyślany wystrój małej łazienki jest w stanie zagwarantować nam, że tak skromnej przestrzeni będzie się użytkować komfortowo. Do wyboru mamy sporo prostych rozwiązań, które doskonale sprawdzają się w praktyce.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge