Usługi przeprowadzkowe zyskują na coraz większej popularności. Trudno samodzielnie przewieźć całe mienie, a do tego zrobić to w sposób bezpieczny, bez ryzyka uszkodzeń. Firma niekoniecznie da nam 100% gwarancję na swoje usługi, ale jeśli dobrze poszukamy, zwrócimy uwagę na kilka szczegółów i dopiero wybierzemy ostatecznie, z pewnością przeprowadzka przebiegnie bez problemów i zbędnych szkód.

Usługi przeprowadzkowe – by żyło się wygodniej

Możemy na własną rękę przewozić część ze swoich rzeczy, a nawet niektóre z mniejszych mebli. Jednak dysponując tylko i wyłącznie samochodem osobowym, ostatecznie niewiele uda się przewieźć. Dopiero pakując kolejne rzeczy zauważamy, jak wiele ich jest, a do tego, jak wiele miejsca zajmują. Poza tym to czas przeznaczony na pakowanie, znoszenie i wnoszenie kolejnych pakunków. Nasz wysiłek i praca, które przecież też kosztują.

Usługi przprowadzkowe, jakie oferują rozmaite firmy transportowe, to coraz szerszy wybór. Możemy liczyć na dopasowanie takich usług do własnych potrzeb. Uwzględniać będziemy także, czy przeprowadzka odbywa się w tym samym mieście, do innego województwa, a może zagranicę.

Samodzielnie zadecydujemy o potrzebie wynajęcia kierowcy z samochodem dostawczym, z pracownikami fizycznymi w liczbie nawet kilku, a może kilku, ale samochodów. Nie musimy samodzielnie zabezpieczać swoich mebli czy pakować całego mienia. Firmy zwykle mają na wyposażeniu odpowiednie pudła kartonowe, folie bąbelkowe, folie stretch, koce i inne elementy zabezpieczające.

Na co zwracać uwagę wybierając firmę

Usługi przeprowadzkowe, jak wynika z powyższego akapitu, mogą być dość szerokie. Szukając ofert zorientujemy się, jakie usługi są dostępne w podstawowej cenie, a za jakie trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Sprawdźmy, jaką flotą pojazdów dysponuje dana firma, a także, z ilu pracowników pomocy będzie można skorzystać.

Pamiętajmy o ubezpieczeniu. Tym bardziej, gdy przeprowadzamy się do innego kraju i nasze mienie w transporcie spędzi kilka lub kilkanaście godzin. Nawet drobne uszkodzenia mogą finalnie sporo kosztować. Lepiej dołożyć nieco więcej do ubezpieczenia czy poszerzyć jego zakres, aniżeli w późniejszym czasie zmagać się ze sporymi stratami. Polecane firmy przeprowadzkowe będą posiadać nie tylko ubezpieczenie pojazdu, ale i polisę OC przewoźnika drogowego. Warto zwrócić uwagę na ten element.

Usługi przeprowadzkowe – co wpływa na ceny

W przypadku wynajęcia firmy przeprowadzkowej musimy wiedzieć, od czego zależy ostateczna cena usługi. Większość firm będzie określać stawkę godzinową, ale to nie wszystko. Na koszt całego przedsięwzięcia wpłynie liczba i gabaryty elementów niezbędnych do przewiezienia. Ponadstandardowe zabezpieczenia, pakowanie i rozpakowywanie wszystkiego przez firmę czy konieczność utylizacji odpadów po przeprowadzce, to część elementów wpływających na wzrastające koszty.

Znajdźmy usługi przeprowadzkowe dopasowane do własnych potrzeb. Uwzględnijmy nie tylko sam koszt przeprowadzki, ale i tak ważne bezpieczeństwo transportu naszego mienia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge