Salon to przestrzeń łącząca w sobie wiele funkcji. Musi być klimatyczny, ale i reprezentacyjny. Do tego możliwie funkcjonalny. Jak urządzić duży salon, który przez swoją przestrzeń zgubił atmosferę wnętrza? Podpowiadamy ciekawe rozwiązania, do zastosowania w każdym salonie.

Jak urządzić duży salon – aranżacja stref

W pierwszej kolejności pod uwagę należy wziąć funkcje, jakie pełni salon. W zależności od metrażu całego domostwa, może być jedynie pomieszczeniem reprezentacyjnym. Eleganckim, urządzonym z myślą o odwiedzających. Wciąż przestronny, ale jednak będący jednocześnie sypialnią i miejscem do pracy? Często stawiamy na takie praktyczne rozwiązanie. Wydzielenie stref staje się zatem koniecznością i nierozerwalnie łączy się z zaznaczonymi funkcjami salonu.

Wyodrębniać poszczególne strefy możemy korzystając z oświetlenia bądź mebli. Lub – jednego i drugiego. Stosujemy kilka typów opraw oświetleniowych. W kąciku do pracy, gdzie mamy biurko z komputerem, stawiamy na lampkę biurkową, ewentualnie boczne doświetlenie. Jeśli tuż obok jest kanapa, na której zwykle relaksujemy się, możemy postawić na lampę podłogową. Jak urządzić duży salon z jej pomocą? Wybierając konstrukcję o ruchomych źródłach światła. Mamy zatem jedną podstawę, która zagości na podłodze, ale doskonale oświetli zarówno miejsce pracy, jak i pozwoli stworzyć przyjazny kącik czytelniczy.

W dużych salonach coraz chętniej stawiamy na kominki. Tradycyjne w domach lub elektryczne w mieszkaniach. Obszerną kanapę możemy ustawić przed kominkiem. Całości dopełniając niskim stolikiem, fotelami i podręcznymi stoliczkami, na których zagoszczą lampki stojące. W ten sposób stworzymy przestrzeń do odpoczynku, a za „plecami” kanapy pozostanie sporo miejsca na praktycznie zagospodarowaną część salonu.

Gustowna aranżacja, zgodna z upodobaniami

Od kilku lat modne są coraz to ciekawsze wystroje wnętrz. Królują skandynawskie aranżacje, które w duże salony wpisują się wręcz doskonale. Możemy bowiem zaplanować, jak urządzić duży salon, z pomocą duńskiego hygge czy wyrazistego, szwedzkiego lagom. Pokaźny salon nie będzie bowiem gryzł się z wyrazistymi i żywymi barwami czy też luksusowym granatem i odcieniami bordowego.

Jeśli całość ma być ciepła, przyjazna i harmonijna, skandynawskie wystroje sprawdzą się doskonale. Pod względem detali są na tyle elastyczne, że z powodzeniem dopasujemy coś do własnych upodobań.

Jak urządzić duży salon? Z ciekawym pomysłem, praktycznymi rozwiązaniami i zachowując indywidualizm. By uporządkować przestronne pomieszczenie, ale i nadać mu tak ważnego charakteru.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge