Oświetlenie w domu ma spełniać różnorakie funkcje. Potrzeba jest, by było funkcjonalnym, wyrazistym, ale nie rażącym w oczy. Ponadto liczy się projekt danej lampy i jej dopasowanie do aranżacji wnętrza. Wszystkie z powyższych elementów decydują o tym, czy będzie nam się komfortowo korzystać ze skrzętnie urządzanych przestrzeni. Propozycje lamp wzbudzają rozmaite emocje, bo „coś” co zaczyna przypominać bardziej rzeźbę niż oświetlenie, nie każdemu musi się podobać. W gronie funkcjonalnych, uniwersalnych, ale i niebanalnych propozycji, zaszczytne miejsce zajął tripod, czyli lampa na trzech nogach. Co jest w niej niezwykłego?

Mobilna lampa do każdego wnętrza

W pomieszczeniach ograniczonych metrażem budowanie nastroju i doświetlanie, to dwa bardzo ważne elementy. Z kolei pośród przepastnych salonów, wielkich holów i dużych jadalni, światło będzie odpowiadać nie tylko za atmosferę, ale i poprawę proporcji wnętrza. Niezależnie od wielkości dla danej przestrzeni, jaką dysponujemy, tak wyznaczone zadania idealnie będzie spełniać lampa mobilna, czyli rzeczony tripod. To lampa podłoga charakteryzująca się głównie mobilnością. Mamy zatem cechę, wobec której trudno przejść obojętnie.

Mobilność pozwala modyfikować aranżację wnętrz praktycznie w dowolnym momencie. Bez kosztów i czasu przeznaczonego na zakup nowego oświetlenia. Bez stresu, że wybierzemy lampę, która w sklepie nam się podobała, a w domu zaczęła dosłownie straszyć wizualnie. Tripod to lampa podłogowa, która grać będzie światłem i sposobem jego kierowania, a tu mamy ogromne pole do popisu, bo wystarczy schwycić za podstawę składającą się z trzech nóg i przenieść lampę w dowolne miejsce.

Funkcja w zależności od pomieszczenia

Ustawienie lampy podłogowej na trzech nogach, zastosowany klosz, abażur, a do tego odmienna moc żarówki, zadecydują o tym, w jaki sposób będziemy kreować funkcjonalność poszczególnych wnętrz.

Tripod może zagwarantować romantyczną atmosferę w sypialni bądź klimatyczny kącik do czytania. Zastąpi lampkę biurkową, dzięki czemu odzyska się miejsce na elementy potrzebne do pracy czy nauki, a przy tym zachowa tak ważną koncentrację. W oryginalny sposób trójnóg urozmaici kuchenne wnętrze. W przedpokoju czy w okolicach schodów doświetli zaciemnione miejsca, by bezpiecznie się po nich poruszać. Uniwersalizm tej lampy polega na tym, że zawsze dobrze wygląda i można ją dopasować do dowolnej aranżacji. Co najważniejsze jednak, zachowujemy funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń, nie pomijając równie ważnego klimatu.

Dopasowanie do aranżacji

Lampą na trzech nogach możemy uzupełnić aranżacji iście rustykalnej. Wystarczy dobrać wykonanie z elementami drewnianymi i materiałowym abażurem. A gdy taka stylistyka przestanie być dla nas modną, zmienimy jedynie abażur, na bardziej klasyczny bądź nowoczesny i w ten sposób odświeżymy wnętrze.

Klasyczne, tradycyjne czy dość przeciętnie urządzone pomieszczenia, zyskają na elemencie przyciągającym uwagę. Atmosfera nie będzie już nijaką, ale wyrazistą. Lampa zaś stanie się praktycznym uzupełnieniem pozostałych typów oświetleniowych.

Nowoczesne, surowe czy minimalistyczne wnętrza wręcz proszą się o obecność lampy na trzech nogach. To kompozycja, która pozostaje modną, a tak urządzanym przestrzeniom można dodać trochę finezji. Surowość nie wiąże się już z chłodem, a futurystyczne aranżacje przestają budzić nasz niepokój.

Trzy nogi, jeden klosz, mnóstwo możliwości

Z tripodem wystrój wnętrza zmienimy w dowolnym momencie. Przestawiając lampę bądź wybierając inny abażur, klosz czy żarówkę. Nie musimy zmagać się z plątaniną kabli, bo przewód zostaje estetycznie wkomponowany w tak stworzoną lampę podłogową. To propozycja, która jest modną teraz, ale i zostanie taką na długi czas, bo łączy w sobie elementy różnorodnych koncepcji wnętrzarskich.

Jeśli szukamy czegoś, co będzie nowoczesne, ale nie przesadnie surowe, dające duże możliwości aranżacyjne, a przy tym pozwalające w ciekawy sposób oświetlać nasze wnętrza, tripod okaże się być kluczem do sukcesu.24

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge