Przeważnie produkty, które kosztują ułamek ceny w stosunku do rynkowych propozycji, nie są zbyt wiele warte. Czy w takim przypadku tanie meble ogrodowe to dobry wybór? W końcu nikt nie chce, aby już tego samego sezonu, co dokonano zakupu, krzesła się połamały, a fotele lub leżaki były zbyt problematyczne podczas rozkładania i użytkowania. Sprawdźmy, na co warto postawić i czy niskie ceny mają rację bytu.

Tanie meble ogrodowe – czas na wyprzedaże

Tanio nie musi oznaczać, że zakupimy gorszą jakość, niesatysfakcjonującą estetykę czy też brak funkcjonalności. Wciąż trwa okres wyprzedaży. Firmy pozbywają się starych kolekcji, którym niczego nie brakuje, ponieważ już za chwilę będą wprowadzać na rynek nowe propozycje, aby wpisać się w aktualne trendy. Zauważmy takie działanie również w przypadku mebli ogrodowych. Mamy zatem doskonałą szansę, aby zapłacić mniej za pełnowartościowe produkty.

Mniej, to znaczy ile? Tanie meble ogrodowe kupowane na wyprzedaży, mogą oznaczać dla nas oszczędność nawet 50% pierwotnej kwoty, a niekiedy i więcej! Sporo z funduszy pozostanie w portfelach, jeśli szukamy nie całych kompletów, lecz pojedynczych elementów wyposażenia ogrodu. Tak samo się dzieje, gdy akurat zależy nam na nietypowych materiałach, kształtach, kolorach czy niecodziennej estetyce. Dla sklepów to ostatnie produkty, które dotąd się nie sprzedały. Dla klientów zaś tanie meble ogrodowe – okazja do nabywania po niskich cenach, ale wcale nie tracąc na pożądanej jakości.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Niezależnie, czy tanie meble ogrodowe wybieramy w sklepach stacjonarnych, czy internetowych, musimy mieć na uwadze kilka aspektów. Najważniejsze jest, aby sprawdzić, z jakiego faktycznie powodu dane produkty zyskały na obniżonych cenach. Czy nie jest to związane z uszkodzeniami, ukrytymi wadami, gorszą jakością lub nabywaniem artykułów z ekspozycji. Choć w tym ostatnim przypadku, meblom ogrodowym często niczego nie brakuje, bo miały za zadanie jedynie zaprezentować dany komplet klientom w sklepie.

Gdy wybieramy tanie meble ogrodowe z wyprzedaży lub promocji, dowiedzmy się także, jakie są warunki gwarancji, zwrotu, reklamacji. Czy w ogóle mamy do tego prawo, bo bardzo często praktykowany jest brak możliwości rezygnacji z takiej transakcji, jeśli elementy ogrodowe były mocno przecenione.

Niższe koszty, a niektóre usterki

Bardzo często największe obniżki spowodowane są tym, że produkty posiadają jakieś wady. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy zadowoleni z ich zakupu. Gdy w grę wchodzą tańsze meble ogrodowe, sprawdźmy, w postaci jakich minusów są ewentualne usterki. Być może są to jedynie powierzchowne uszkodzenia, zarysowania, odbarwienia, ale w miejscach kompletnie niewidocznych. Innym razem chodzi o brak któregoś z elementu zestawu, np. ozdobnej poduszki ogrodowej. Ona jednak nie wpływa na funkcjonalność mebli, można ją bez problemu zakupić oddzielnie, a niższa cena okazuje się nie mieć żadnych haczyków.

Dla miłośników majsterkowania i odnawiania

Tanie meble ogrodowe to prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią majsterkować, ale i odnawiać. Za grosze można dostać prawdziwe perełki, również pośród elementów wyposażenia do ogrodu. Uszkodzone lub wadliwe meble, które zostały znacznie przecenione, można wykorzystać jako materiał do własnych realizacji. Ciekawym pomysłem jest samodzielna ich naprawa i odnowienie. Czasami potrzeba naprawdę niewielkich nakładów finansowych, by nie w pełni wartościowe, tanie meble ogrodowe, odzyskały swój wygląd. Ponadto funkcjonalność i niczym nie odbiegały od nowych, modnych i znacznie droższych kompletów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge