Czerń i biel to kolory, które w zależności od sytuacji mogą wydawać się agresywne lub właśnie idealnie dobrane. Dziś skupiamy się na tym ostatnim efekcie, a uzyskujemy go, gdy to nieśmiertelne połączenie wykorzystujemy w oświetleniu. Propozycją nie do odrzucenia stają się spotlighty, które dopełniają praktycznie dowolnego wystroju wnętrza, przy tym są uniwersalne i minimalistyczne. Przyjrzyjmy się propozycji, o której z powodzeniem można powiedzieć, iż spełnia najbardziej wygórowane wymagania względem oświetlenia.

Zalety oświetlenia spotlight

Spotlight to punktowe źródła światła – pojedyncze bądź umieszczane na szynie, czy też na płaskiej, geometrycznej podstawie, w większej liczbie małych źródełek świetlnych. Choć pod względem konstrukcji nie wnoszą nic szczególnie zjawiskowego na rynek oświetleniowy, to jednak przeważa ich prostota, funkcjonalność i wspomniany uniwersalizm. Ponadto oferują ruchome źródła światła, przez co można z ich pomocą doświetlać, eksponować bądź maskować.

W takich oprawach mogą gościć LED-y, dzięki czemu oświetlenie przy okazji staje się energooszczędnym. Zwracając uwagę na parametry znajdziemy takie oprawy, które będą w stanie poradzić sobie z warunkami domowymi, jak i tymi panującymi na zewnątrz. Ponadto skromne oświetlenie można umieścić w tych miejscach, gdzie duże pod względem rozmiarów, typowe lampy, nie mają szans montażu.

Czarno-białe oświetlenie

Stawiając na czarne i białe oprawy spotlight, poszerzamy możliwości aranżacyjne swoich wnętrz. Te kolory i właśnie to połączenie jest nam najbardziej znane. Stworzenie takiego kontrastu daje ciekawy efekt estetyczny i wizualny. Czerń i biel wpisują się w klimat skandynawskich wnętrz, nowoczesnych wystrojów, surowych loftów, a nawet aranżacji nawiązujących do dawnych lat. Dziś przecież mamy znacznie większą swobodę łączenia kolorów, materiałów i skrajnie odmiennych aranżacji. Mieszają się ze sobą detale, których dawniej nie braliśmy pod uwagę w jednym zestawieniu.

Kilka punktów świetlnych w białej oprawie, na białej szynie, umocowanych obok czarnych opraw, tworzy ciekawy kontrast. Bardzo nowoczesny, ale i możliwy do uzupełnienia przez innego rodzaju oświetlenie, w żywszych barwach. Tworząc taką szachownicę jesteśmy w stanie podzielić przestrzeń, wyodrębnić pewne elementy bądź je wyróżnić. Zachowujemy estetykę, funkcjonalność, a do tego dbamy o dekorację, bo ruchome źródła światła są idealnym sposobem na uwydatnienie najciekawszych elementów architektonicznych i nie tylko.

Wysoka jakość wykonania

Spotlighty charakteryzuje nie tylko minimalizm, ale i design bazujący na materiałach wysokiej jakości. Takie wykonania są trwałe, precyzyjne i służą w naszych domostwach przez długi czas. Co więcej, dzięki ruchomym źródłom światła możemy decydować o odmiennym postrzeganiu aranżacji. Raz podświetlimy obraz na ścianie, a innym razem światło skierujemy na rzeźbione drzwi frontowe. Odrobina pomysłu i świeższy, wyrazistszy bądź właśnie stonowany wystrój, jest na wyciągnięcie ręki!

Estetyka decydująca o postrzeganiu wnętrza

Dlaczego tak bardzo skupiamy się na estetyce? To ważne, bo oczami nie tylko „patrzymy”. To co w pierwszej kolejności podziała na nasz wzrok, w kilka sekund zrodzi obraz – estetycznego, charakterystycznego i gustownego wnętrza, a może kiczu, z którym nie chcemy mieć nic do czynienia. Mowa tylko o oświetleniu? Nie tylko, ale aż, bo aranżacje domostw decydują o tym, jaką opinię wyrabiamy sobie o domownikach i właścicielach wnętrz. W końcu, jak cię widzą, tak cię piszą.

Przed nami jawi się typ oświetlenia niemalże idealny. Do wkomponowania w dowolną aranżację, wysoki jakościowo, estetyczny i wcale nie banalny. Do zastosowania praktycznie w każdym pomieszczeniu i wybranym miejscu, by móc skupić się na funkcjonalności pokoju lub jego dekoracji. Spotlight wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających odbiorców.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge