Stylizacje kuchni niekiedy potrafią zaskakiwać, ale innym razem są po prostu przeciętne. Banalności w kuchni mówimy stop! W końcu to serce domu. Pomieszczenie, w którym z miłością, pieczołowicie przygotowujemy posiłki dla najbliższych. Również to, w którym wolne chwile chętnie spędzamy na spotkaniu ze znajomymi. Kuchnia to po prostu klimat niepowtarzalny. W jaki sposób możemy uzupełniać stylizacje kuchni, by z nudnych stały się wyjątkowe?

Stylizacje kuchni – typowe wnętrza, ale nie typowe oświetlenie

W kuchniach stawiamy bezwzględnie na oświetlenie główne i dodatkowe. Głównego nie może zabraknąć, bo to kwestia funkcjonalnie i komfortowo urządzonej przestrzeni. Ponadto światło padające z sufitu, zastępuje światło naturalne, na które w ciągu dnia możemy liczyć zdecydowanie za krótko. Z kolei wiązki świetlne padające z lamp montowanych bocznie, doświetlają miejsca robocze. Docierają do blatów, przy których przygotowuje się posiłki. Do kuchenki i zlewu. Dzięki temu jest nie tylko wygodniej, ale również bezpieczniej.

Mamy zatem dwa podstawowe punkty – oświetlenie główne i boczne. Czy jednak do wyboru są tylko lampy sufitowe i oświetlenie podszafkowe? Skądże znowu! Zamiast stawiać na klasykę, która nie każdej kuchni pasuje, wybierzmy coś nietypowego.

Spośród najbardziej oryginalnych rozwiązań, jeśli chodzi o kuchnię, warto pomyśleć o zastosowaniu lampy podłogowej. Stylizacje kuchni, w których postawiono na ten rodzaj lamp, stają się niecodzienne, ale przecież uzyskanie indywidualnego charakteru jest dla nas niezwykle ważne! Dlaczego konstrukcja podłogowa? Bo potrzebuje jedynie wolnego fragmentu powierzchni na podłożu. Wybierając lampę, która posiada więcej niż jedno źródło światła, udaje się precyzyjnie oświetlić całą kuchnię, a także konkretne jej elementy.

Reflektorki i kinkiety

A gdyby tak stylizacje kuchni były uzupełniane o modne dziś reflektorki? Być może trudno to sobie wyobrazić, ale jeśli zdecydujemy się na ten typ oświetlenia, połączymy funkcjonalność z dekoracją. Reflektorki nie muszą być w pierwszej kolejności praktyczne, choć trudno im odebrać tę rolę. Zamontowane na ścianach, ze światłem skierowanym na zawieszone dekoracje, tworzą ciekawą aranżacyjnie przestrzeń. Wzrok zostaje skupiony na wyeksponowanych elementach, a w kuchni możemy przecież zawiesić zdobione talerze lub niebanalny zegar.

Podobny efekt uzyskujemy stawiając na kinkiety. Czy widzieliśmy już kiedyś takie stylizacji kuchni? Być może nie, ale to tym lepiej! Mamy bowiem okazję postawić na rozwiązanie, którego nie spotykamy nigdzie indziej. Kinkiety w formie minimalistycznej, całkowicie zamknięte, można zastosować przy jednej ze ścian, najlepiej w kącie pomieszczenia. Wystarczy ustawić tutaj wygodne krzesło, wybrać ciepłą barwę światła i tym samym stworzyć miejsce, w którym będziemy napawać się smakiem ulubionego napoju. Taka nietypowa alternatywa dla salonowych kącików czytelniczych.

Stylizacje kuchni nie muszą być zwyczajne czy nawet klasyczne. Pokuśmy się o rozwiązania, o których nikt inny dotąd nie pomyślał, a aranżacja przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge