Przykładamy dużej uwagi do wyposażenia wnętrz naszych salonów. Staramy się, aby były wygodne, ładne i funkcjonalne. Ich nieodłącznym elementem są meble wypoczynkowe, najczęściej sofy i narożniki, nieco rzadziej fotele. To właśnie one w dużej mierze decydują o komforcie użytkowania pomieszczenia. Warto zadbać o to, by jak najlepiej spełniały swoją funkcję, bo przecież salon jest wprost stworzonym miejscem do spędzania czasu z rodziną, wspólnego wypoczynku wraz z przyjaciółmi i wieczornego relaksu po ciężkim dniu.

Sofy i narożniki, a także inne meble wypoczynkowe w salonie świetnie sprawdzają się, gdy mamy ochotę zrelaksować się przed telewizorem, poczytać książkę, czy spotkać się ze znajomymi. Nie ulega więc wątpliwości, że powinny być przede wszystkim wygodne. Jednak oprócz zapewnienia komfortu użytkownikom, powinny także ładnie prezentować się we wnętrzach i dobrze komponować ze stylem, w jakim urządzone zostało nasze mieszkanie.

Sofy i narożniki – wypoczynek w najlepszym wydaniu

Wygodne fotele, mobilne pufy, szerokie sofy i narożniki. To te meble odnajdujemy zwykle w salonie, w strefie przeznaczonej do relaksu. Mogą występować samodzielnie albo w towarzystwie stolika, biblioteczki, podnóżka, sprzętu RTV. Niezależnie od tego, w jakiej będą konfiguracji oraz co jeszcze znajdziemy obok nich, zawsze oczekujemy, że meble wypoczynkowe zapewnią nam relaks na najwyższym poziomie. Jednak aby tak się stało, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, przy ich wyborze.

Jeszcze na etapie zakupu mebla zwróć szczególną uwagę na:

  • rodzaj oparcia i podłokietników,
  • wysokość oparcia,
  • szerokość i głębokość siedziska,
  • komfort podczas siedzenia (najlepiej, jeśli będziesz mógł wypróbować mebel jeszcze przed zakupem),
  • sposób rozkładania się mebla (dotyczy sofy i narożnika).

Meble wypoczynkowe mogą też posiadać szereg dodatkowych udogodnień, jak np. regulacja wysokości oparcia, przestronne skrzynie do przechowywania, czy wchodzący w skład kompletu podnóżek, który ma zapewnić jeszcze lepszy komfort.

Wpisany w stylistykę wnętrza design

Sofy i narożniki stanowią jednak nie tylko miejsce relaksu, ale również ważny element aranżacji wnętrza. Warto zadbać o to, by dobrze komponowały się ze stylistyką wnętrza, jak i odpowiadały wielkości i rozkładowi pomieszczenia. Szeroki asortyment mebli wypoczynkowych dostarczany na rynek przez producentów sprawia, że nie powinniśmy mieć problemu z doborem sofy i narożnika, czy też wygodnego fotela do stylu, w jakim urządzone zostało wnętrze.

Zatem, czy będzie to styl nowoczesny, industrialny, rustykalny, czy może prowansalski, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Możesz postawić tu na sprawdzone i powszechnie doceniane rozwiązania, jak i oryginalny i przyciągający uwagę design mebli. Taki nietypowy mebel będzie stanowił silny akcent we wnętrzu. Jeśli chcesz nieco urozmaicić wnętrze salonu, możesz też pokusić się o ciekawy dodatek, jaki posiadają niekiedy sofy i narożniki. Niewątpliwie będą nim wygodne poduszki w żywych, kontrastujących z obiciem mebla barwach.

Niezależnie jednak od tego, jaki design mebla sugerują projektanci wnętrz i autorzy czasopism wnętrzarskich, powinien on odpowiadać twoim gustom i upodobaniom. Na cóż bowiem zdadzą ci się nawet najmodniejsze sofy i narożniki, jeśli najzwyczajniej w świecie nie będą mogły sprostać twoim wymaganiom.

 

1 KOMENTARZ

  1. Meble wypoczynkowe, jak sama nazwa wskazuje, służą nam do wypoczynku 🙂 Więc myślę, że akurat w tych przypadkach nie ma co oszczędzać i żałować sobie przyjemności. Przecież w salonie, jak i w sypialni spędza się najwięcej czasu 🙂 Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge