Jak się pakować na czas remontu czy przeprowadzki? Najlepiej sprawnie, oszczędzając miejsce i czas. Zadajemy sobie pewnie pytanie czy to w ogóle jest możliwe? O ile nie zapomnimy o niezbędnym asortymencie i dobrym planie działania, sukces mamy murowany. Doradzamy, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Jak się pakować – zacznij już teraz!

Niezależnie czy pakujemy się na czas remontu, czy też przeprowadzki, musimy zacząć działać od razu. W momencie, gdy wiemy już, kiedy do mieszkania wejdzie ekipa remontowa, bądź którego dnia przyjdzie nam ostatecznie opuścić swoje dotychczasowe lokum, rozpocznijmy planowanie pakowania. Podzielmy swoje rzeczy na kilka kategorii. Te, które będą nam potrzebne od razu, jak część naczyń, odzieży czy produktów kosmetycznych. Następnie zadecydujmy, których rzeczy na pewno zaczniemy używać w przeciągu kilku dni. Na końcu niech zostaną elementy użytkowane okazjonalnie bądź sezonowo. I to te ostatnie będą dla nas stanowić punkt wyjścia.

Stawiając pytanie, jak się pakować, mamy wstępnie gotową odpowiedź. W pierwszej kolejności do kartonów wędrują rzeczy, z których nie skorzystamy w najbliższym czasie. W przypadku remontu możemy je wynieść do piwnicy lub na strych. Jeśli w grę wchodzi przeprowadzka do nowego domu, przetransportujmy je już teraz, by na sam koniec mieć mniej pracy.

Tuż przed startem remontu bądź ostateczną wyprowadzką zapakujmy rzeczy, których używamy każdego dnia. Postarajmy się zrobić to w sposób oszczędny. Zostawiając naprawdę najpotrzebniejsze elementy, bez których się nie obejdziemy.

Przydatny zestaw przeprowadzkowy

Ze zdobyciem kartonów zwykle nie ma problemu. Obmyślając plan, jak się pakować, od razu przypominamy sobie o zapomnianych pustych pudełkach, które dotąd leżały i się kurzyły. Wykorzystajmy je na drobiazgi. Z kolei do ciężkich, ale delikatnych i łatwych do uszkodzenia rzeczy, wybierzmy zestaw przeprowadzkowy. W atrakcyjnej cenie możemy zakupić komplet, w którym znajdą się wytrzymałe kartony w różnych rozmiarach, folie zabezpieczające czy nożyki do cięcia.

Tych błędów nie popełniaj!

Błędnym założeniem jest, że pakując cokolwiek do dużych kartonów, oszczędzimy czas i mniejszą liczbę razy będziemy kursować w tę i z powrotem. Ciężkich rzeczy w dużych pudłach nie uniesiemy. Pakujemy zatem przestrzenne, ale lekkie elementy do największych kartonów, a im cięższe, tym mniejsze pudełka stosujemy.

Jeśli nie ma takiej potrzeby, oszczędźmy sobie kupowania kosztownych worków próżniowych. Tę samą rolę spełnią duże worki na śmieci, które zawsze mamy pod ręką.

Na koniec – oznaczajmy pakunki. Po to, by szybko odnaleźć swoje rzeczy. Na miejscu przekonamy się, że tak uporządkowane i podpisane kartony, nie opóźnią urządzania nowego lokum. Te same zasady wykorzystamy przy pakowaniu rzeczy na czas remontu.

Jak się pakować? Ekonomicznie, wykorzystując to, co mamy pod ręką, ale i inwestując w kartony, jeśli zachodzi taka potrzeba. Pamiętając o planie i harmonogramie działania, a pójdzie, jak z płatka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge