Dobierając oświetlenie do każdego pomieszczenia, warto zastanowić się nad przyjętą aranżacją. Ocenić, które kolory dominują. Jakie materiały czy wykonania są bliższe stylistyce, która panuje w wybranych pomieszczeniach. Niezależnie od funkcji, jakie spełnia konkretna przestrzeń, dobrze jest znaleźć w niej miejsce na lampę stołową. Klasyczna czy tradycyjna aranżacja może stać się także romantyczną.

Lampa stołowa z abażurem

Lampy stołowe doskonale spełniają funkcje oświetlenia dodatkowego. Mogą zagościć w jadalni, przestrzeni wydzielonej z myślą o relaksie czy kąciku, gdzie zwykle siadamy z książką w ręku. Do wyboru mamy te nowoczesne, ale niezwykłą atmosferę wnętrza zapewniają lampy stołowe, które posiadają abażur. Klasyczną i kształtną podstawę, dzięki czemu w połączeniu z ciepłą barwą światła, roztaczają wokół siebie romantyczną aurę.

Lampy stołowe mają tę zaletę, że nie zajmują dużo miejsca, a do tego są mobilne. Można wypróbować kilka miejsc i sprawdzić, w jaki sposób zachowuje się światło sączące się subtelnie spod materiału lub klosza. Zarówno abażur, jak i klosz są najłatwiejsze do wymiany. Zostawiamy więc bazę w postaci solidnej podstawy, a górę zmieniamy w taki sposób, by dopasować ją do miejsca, dominujących barw czy detali.

Jak dobrać światło do lampy stołowej z abażurem

Światło przebijające przez materiałowy abażur jest lekko przytłumione. To dzięki niemu można liczyć na romantyczną atmosferę. Jeśli chcemy podkreślić tak unikalny klimat, abażur powinien mieć stożkowaty kształt. Alternatywą są walcowate klosze, choć tutaj efekt będzie zależny od stopnia transparentności. Pozostając przy abażurze, inne wydanie zyskamy także, w zależności od zastosowanego koloru materiału. Ciekawymi efektami zaowocuje wybór jednokolorowego abażura, ale zdobionego.

Światło, które będzie nieco przytłumione, wciąż może nadawać się do kącika czytelniczego. W tym wypadku warto postawić na żarówkę o nieco większej mocy lub abażur, który będzie jasny i otwarty. Delikatne światło padać będzie na okoliczne meble, ale z góry i z dołu również sączyć się będzie wyraźna wiązka. Łączymy romantyczną atmosferę z warunkami do czytania.

Odpowiednie miejsce ma znaczenie

Decydując się na tak skonstruowaną lampę stołową, należy przemyśleć miejsce, w którym zagości. To kwestia doboru rozmiaru lampy. W taki sposób, by oświetlała, ale nie przytłaczała. Jednocześnie nie ginęła w tłumie elementów wyposażenia.

Wybór konstrukcji lamp stołowych jest na tyle duży, by znaleźć oświetlenie idealne, pod każdym względem. Spełniając najbardziej wygórowane wymagania i przede wszystkim przestrzeń domową czyniąc wyjątkową.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge