Zdecydowana większość osób na słowo „remont”, reaguje wręcz alergicznie. Przecież tego nie da się polubić, ale i nie można uniknąć. Niestety nawet zwykłe malowanie ścian potrafi wkurzyć i doprowadzić do szewskiej pasji. I nie mamy tu na myśli jedynie wyboru koloru, który bądź co bądź, także bywa trudnym, biorąc pod uwagę liczbę dostępnych wersji kolorystycznych i barwników. Nawet fachowcom zdarza się mieć problemy z remontami, które nie idą po ich myśli, a co za tym idzie, nerwy są już po dwóch stronach – ekipy i właścicieli. Na rynku znajdujemy jednak całą gamę produktów, które sprawią, że remont przejdzie w miarę bezboleśnie, a my nie będziemy mogli się go doczekać, bo tuż po nim oczom ukazuje się wymarzony efekt końcowy!

Niezbędnik złotej rączki

Domowa złota rączka – mąż, brat, syn czy przyjaciel. Każdy z nich chce wziąć na swoje barki choć część obowiązków remontowych. W końcu do układania paneli, skręcania nowych mebli czy odświeżania ścian, nie potrzeba od razu wynajmować ekipy i mnożyć kosztów. Wbrew pozorom z wieloma zadaniami, tylko w teorii wyglądającymi na skomplikowane, poradzimy sobie samodzielnie. Podstawą jest jednak wyposażenie w kilka podstawowych produktów.

Na początek każdego remontu bez wyjątku, musimy zaopatrzyć się w folie malarskie. I choć ich nazwa sugeruje do czego przydadzą się w pierwszej kolejności, to możemy liczyć na znacznie szersze zastosowanie. Folia malarska to wykonanie z wysokiej jakości materiałów. Cechuje ją wytrzymałość, mała podatność na rozerwania oraz odporność na wilgoć. Jeśli przykryjemy nią podłogę na czas malowania ścian i sufitów, skapująca farba ubrudzi tylko folię, która i tak wędruje potem na śmieci. Nie zniszczymy świeżo położonej podłogi, co z kolei może mieć miejsce, gdy stosujemy zwykłe gazety. Oszczędność na kupnie folii? Podłoga w farbie będzie kosztować nas znacznie więcej niż zakup folii malarskiej.

Folię można nabyć w różnych rozmiarach, dzięki czemu sprawdzi się do okrycia mebli, które na czas remontu nie zostają wyniesione, a jedynie przesunięte na środek podłogi, by uzyskać dostęp do ścian. Równie dobrze można ją przymocować z pomocą taśmy do okien, by nie zabrudzić szyb, choć na tę okoliczność są lepsze rozwiązania, ale o tym później.

Taśma maskująca na pokładzie

Jak jest folia, to nie może zabraknąć taśmy maskującej. Dostępna w różnych rozmiarach, stąd pozwala ochronić drzwi czy okna. Łatwa podczas dozowania, ale i bezproblemowa w odrywaniu, gdy sprzątamy po remoncie. Tego typu taśma często wykorzystywana jest podczas malowania. Możemy wytyczyć równe linie, gdy malujemy na więcej niż jeden kolor i ochronić na przykład sufit podczas malowania ścian.

Zabezpieczenie okien

Ściany i sufit mamy przygotowane do malowania, podłoga i meble zostały zabezpieczone. Co z oknami? Można zastosować tę samą folię malarską i przykleić ją z pomocą taśmy. Szybciej jednak uporamy się z zabezpieczeniem okien, jeśli postawimy na samoprzylepną folię ochronną do szyb. Odporną na działanie rozmaitych czynników atmosferycznych. Poza tym przydaje się do zabezpieczania elementów szklanych na czas transportu i instalacji. Chroni przed zabrudzeniami, ale i uszkodzeniami mechanicznymi.

Akcesoria, które warto mieć nie tylko podczas remontu

Spośród akcesoriów niezwykle przydatnych na czas remontu, ale i nie tylko, warto wymienić nożyk plastikowy z łamanym ostrzem. Wygodny w użytkowaniu, z zabezpieczeniem przed przypadkowym wysunięciem i możliwością uzupełniania zapasu ostrzy. Wielokrotnie przyjdzie nam przekonać się, że sprawdzi się w wielu innych sytuacjach. Chociażby wtedy, gdy nie możemy poradzić sobie z rozerwaniem opakowania nowo zakupionego produktu bądź szczelnie zapakowanej paczki.

Wyposażamy się w woreczki foliowe i worki na śmieci. Bez tego podczas remontu ani rusz! Dobrym rozwiązaniem są woreczki strunowe, w które zapakujemy śrubki i inne drobne elementy. W ten sposób nie pogubimy ich, nie rozsypią się nam i bezpiecznie poczekają na swój czas do zastosowania.

Takie drobiazgi są bardzo niedrogie, a potrafią ułatwić wiele z wykonywanych czynności. Oszczędzają czas, który ostatecznie przecież też kosztuje. Wyposażając się w tych kilka podstawowych elementów i dodatków, będziemy w stanie znacznie szybciej i sprawniej przeprowadzić planowany remont.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge