Pudełka z kartonu posiadające klapy są najpowszechniej wykorzystywane. Można liczyć na wygodę składania takiego kartonu, jak i okazję do przechowywania czy też transportu, całej gamy rzeczy. Nie są to jednak zwyczajne pudełka, które będziemy wybierać dowolnie, niezależnie od pakowanej zawartości. Kartony mają swoje parametry, na której w dużej mierze powinniśmy zwracać uwagę. Jak dobierać pudełka z kartonu, by w trakcie remontu, przeprowadzki i generalnych porządków, nie zawiodły?

Pudełka z kartonu – parametry

Kartony to kwestia nie tylko rozmiarów. Zapewne wielokrotnie zdarzało nam się kupować pudła, które miały opisany rozmiar, szerokość i długość, a w trakcie pakowania okazało się, że brakuje nam miejsca. Karton jest za duży i nie można go zmieścić do paczkomacie bądź Poczta Polska nie daje nam wolnej ręki w kwestii wysyłki. W domowych warunkach zaś, planowaliśmy zmieścić więcej, niż faktycznie się udało. Problem leży w tym, że podawane szerokość oraz długość, to wymiary wewnętrzne. W przypadku przygotowywania wysyłek, pudełka z kartonu będą nas interesować pod względem wymiarów zewnętrznych.

Czasami zawartość jest delikatna i krucha, dlatego zachodzi konieczność zastosowania dodatkowych materiałów zabezpieczających. I tu musimy pamiętać o tym, że zewnętrznie taki karton będzie miał jeszcze większy wymiar.

Bardzo ważne są parametry, jakie stanowią: wytrzymałość, grubość tektury i jej gęstość. Im większa liczba warstw, do tego odpowiedni rodzaj fali oraz wyższa gęstość kartonu, tym większa grubość, a co za tym idzie, pożądana wytrzymałość i trwałość.

Kolor kartonów

Czy kolor pudełka z kartonu ma jakiekolwiek znaczenie? Okazuje się, że tak i w grę wchodzą nie tylko różne ceny, w zależności od kolorystyki. Do pakowania, przechowywania czy transportu, rzadko kiedy zwracamy uwagę na wygląd kartonu. Ma być estetycznie i bezpiecznie, ale to wystarcza. Co z kolorami?

Białe pudełka z kartonu przydają się wtedy, gdy wiemy, że odbiorca może zwrócić uwagę na aspekt estetyczny. Ponadto na białych kartonach najczęściej można pisać. To miejsce, które również można ozdobić, jeśli takie jest czyjeś życzenie bądź założenie firmy i/lub odbiorcy. Z kolei kartony, na których da się pisać, w domu pozwalają na łatwiejsze zachowanie porządku i późniejsze odszukiwanie zapakowanych rzeczy.

Pudełka, które są ciekawie zdobione, przedstawiają konkretne wzory, grafiki, malunki, świetnie nadają się na prezent. Zyskujemy na bezpiecznym opakowaniu dla delikatnych bądź ciężkich przedmiotów, a do tego estetyce typowo prezentowej. Kolejno jest to propozycja dla domowników, którzy stosunkowo niewielkim kosztem chcą tak zagospodarować swoje domostwo, by w sposób ładny, trwały i stosunkowo niedrogi, zagwarantować porządek w domu, części ze swojego dobytku.

Pudełka z kartonu rosną w siłę! Pamiętajmy jedynie o ich parametrach, doborze do pakowanego asortymentu, a przechowywanie, magazynowanie i transport, pójdą jak z płatka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge