Przeprowadzając się do nowego domu liczymy na lepsze życie. Szczęście, perspektywy i spełnianie marzeń nie tylko o cudownym lokum. Co przynosi szczęście w nowym domu? Chcąc przyciągać radość, bogactwo i zdrowie, możemy pokusić się o wykonanie kilku czynności lub znalezienie miejsca w nowym domu na pewne drobiazgi. Na co warto postawić?

Co przynosi szczęście w nowym domu – nie tylko podkowa

Szczęście przynosi nie tylko czterolistna koniczynka, słoń czy podkowa. Jest sporo innych drobiazgów, które możemy umieścić w swoim nowym domu. Po to, by przyciągać do siebie radość, zdrowie i pieniądze. Zacznijmy jednak od podkowy, bo to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów, w szczególności spotykanych przy drzwiach.

Podkowa, co przynosi szczęście w nowym domu, powinna być tak zawieszona, aby jej otwarta część kierowała się ku górze. W ten sposób przyciągamy szczęśliwe zbiegi okoliczności. Jeśli ją odwrócimy, zyskamy na ochronie przed zawiścią innych, zazdrością, ale i nieproszonymi gośćmi.

Wejście mamy za sobą. Czas na tę część domu, którą widzimy w pierwszej kolejności, a mianowicie przedpokój. Stawiamy przede wszystkim na uporządkowanie. Najlepiej, by kurtki i buty były pochowane w szafie. Do tego korytarz opatrzmy wazonami z pięknymi bukietami. Szczęście mamy murowane!

Łapacze snów, dzwoneczki i zielona hodowla

Dzwoneczki umieszczone przy drzwiach, które przy lekkim powiewie wiatru wydają z siebie subtelny dźwięk, nie tylko zwracają uwagę domowników i gości. Przede wszystkim przynoszą szczęście i pieniądze.

Oryginalne i delikatne łapacze snów, to takie indiańskie amulety. Wedle wierzeń sprzyjają dobrym snom. Pozwalają uporać się z koszmarami sennymi, a do tego przecież tworzą tak wyjątkową atmosferę sypialni. Kto by nie chciał ich mieć!

Możemy postawić na domowe hodowle. Najlepiej kwiatów o okrągłych i mięsistych liściach. Świetnym pomysłem będzie nabycie bambusa, który poprawia nastrój, pomaga się skoncentrować czy też sprzyja harmonii. Do tego warto postawić na aloes czy jemiołę, co przynosi szczęście w nowym domu, w postaci powodzenia i ochrony przed piorunami.

Tego unikaj!

Jeśli uwielbiamy figurki słoni, pamiętajmy o tym, by ich trąby zawsze były skierowane do góry. W naszych domach równie dobrze może zagościć postać buddy, którego raz na jakiś czas pogłaszczemy z czułością po głowie. Ważne jest jednak, by budda zawsze patrzył na nas z góry, a nie my na niego.

Zrezygnujmy z kaktusów, czarnych drzwi, a cieknące krany naprawiajmy od razu. W końcu to, co przynosi szczęście w nowym domu, nie może być zakłócane przez inne elementy odbierające nam powodzenie, bogactwo i zdrowie. Pokuśmy się o takie drobiazgi, bo to naprawdę działa!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge