Przeprowadzka nie należy do naszych ulubionych zajęć. O ile myśl o nowym miejscu zamieszkania jest wręcz fascynująca, o tyle organizacja przeprowadzki potrafi przysporzyć sporo problemów. To zadanie nie musi jednak wiązać się z mnóstwem stresu, jeśli tylko dobrze je zaplanujemy. Organizacja przeprowadzki to podstawa i warto o niej pomyśleć możliwie wcześnie. By uniknąć zbędnych przeszkód i móc cieszyć się nowym miejscem.

Kartony sklepowe i pudełka po butach

Gdy tylko zaczniemy szukać pojemników, pudeł i tym podobnych elementów, w które można coś spakować, okaże się, że w domu mamy ich niemałą liczbę. Z powodzeniem można skorzystać z pudełek po butach, jak i tych mniejszych, na przykład po sprzęcie elektronicznym czy AGD. Warto trzymać się zasady, że w większe pudełka pakujemy lżejsze rzeczy, by łatwo było je przenieść. Te cięższe mogą znaleźć swoje miejsce w mniejszych, ale grubszych i wytrzymalszych kartonach. Takie puste pudła, które można ponownie wykorzystać, nierzadko znajdziemy w sklepach. Jeśli akurat market czy sklep osiedlowy nie dysponuje wolnymi kartonami, bez problemu zakupimy je, w przystępnych cenach. Skorzystać można chociażby z oferty, jaką posiada hurtownia opakowań.

Najdelikatniejsze rzeczy łatwo mogą się uszkodzić czy też stłuc, jeśli będą zbyt luźno zapakowane w kartonach. Warto zainwestować w specjalne przekładki czy folię bąbelkową. Ta ostatnia świetnie chroni wypełniając puste przestrzenie w kartonach.

Pakowanie na kilka miesięcy przed

Organizację przeprowadzki i pakowanie warto zaplanować stosunkowo wcześnie. Nawet na kilka miesięcy przed wprowadzeniem się do nowego mieszkania czy domu. Mamy sporo rzeczy, które użytkujemy okazjonalnie, raz na jakiś czas. Wcześniejsza organizacja i spakowanie ich sprawi, że cały proces przeprowadzki w dniu właściwym, przebiegnie szybciej i sprawniej.

Dobrym pomysłem jest przygotowanie jednego pudełka, w którym znajdą się markery, taśmy klejące, folie czy inne produkty, niezbędne podczas przeprowadzki. Pakowanie kolejnych kartonów zajmie mniej czasu, gdy nie będziemy musieli szukać taśmy klejącej lub folii do zabezpieczenia. Markery są niezbędne do podpisywania pudełek. Dzięki temu wiemy, co i w którym się znalazło.

Na początek

Można zostawić jeden karton czy dwa, w którym znajdą się najpotrzebniejsze rzeczy. Przez pierwsze godziny bądź dni po przeprowadzce, trudno będzie zapanować nad chaosem. W dzień przeprowadzki nie znajdziemy zbyt wiele sił, by od razu wszystko układać na wyznaczone miejsce. W podręcznym kartonie może znaleźć się to, czego używamy najczęściej i bez czego nie obejdziemy się w pierwszych godzinach czy dniach.

Jeśli za pakowanie i organizację weźmiemy się miesiąc lub nawet dwa wcześniej, oszczędzimy sobie sporo stresu i nerwów. Przeprowadzka zaś nie będzie aż tak uciążliwą, jak mogłoby się wydawać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge