Aranżacja wnętrz to niewątpliwie sztuka, a papierowe lampy są w stanie sprawić, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Obecnie panuje moda na wykorzystywanie materiałów naturalnych. W ten trend doskonale wpisuje się właśnie papier. Doceniany znacznie bardziej niż kiedyś, właśnie jako element dekoracyjny.

Papierowe lampy – gdzie miały swój początek?

Papier stanowiący tworzywo do tworzenia rozmaitych akcesoriów wykorzystywanych we wnętrzach, tak naprawdę ma wieloletnią tradycję. A właściwie wielowiekową. Chiny słynęły z produkcji papierowych lampionów, Japonia zaś ze sztuki artystycznego składania papieru, czyli origami.

Papier docenia się dziś, jako materiał do tworzenia nie tylko lamp. Cechuje go lekkość, nadawanie wnętrzu wrażenia czystości i świeżości. To połączenie minimalizmu z tak modną ekologią. Z tego względu lampy papierowe nierzadko goszczą w naszych domostwach. W zależności od wykonania, są w stanie dopełnić praktycznie dowolnej aranżacji wnętrza. Tradycyjnej czy też całkiem współczesnej. Tam, gdzie się pojawiają stwarzają przyjazną atmosferę.

Papierowy abażur

Kolorowe, papierowe abażury przyjmują często formę tych tradycyjnych, znanych z Chin lampionów. Na rynku możemy znaleźć jednak coraz więcej różnorodnych kształtów. <i>Papierowe lampy mogą przybierać kształt rozmaitych figur geometrycznych, ale i znajdujemy pośród wykonań lampy przypominające kokony.

Tego typu oświetlenie jest nastrojowe i subtelne. Cała konstrukcja z kolei jest na tyle lekką, że nawet dużych rozmiarów lampa nie przytłacza wnętrza. To rozwiązanie idealne do salonów, ale i sypialni. Miejsc, w których chcemy stworzyć romantyczny, ciepły klimat. Nie gorzej sprawdzi się w nowoczesnych pokojach młodzieżowych, dzięki swojej prostej formie. Także w jadalniach, do których pasuje taka „czystość” i świeżość papierowej konstrukcji.

Designerskie projekty

Geometryczne kształty to dopiero początek rynkowych propozycji. Pośród tego typu oświetlenia można znaleźć skomplikowane konstrukcje. Połączenie wielu kształtów i figur. Lamp przypominających poduchy, chmury i nie tylko. Do nowoczesnych wnętrz nie ma lepszego rozwiązania. Podobnie, jak i do pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym.

Prosto, ale gustownie

Największą zaletą takiego oświetlenia jest jego różnorodność. Z jednej strony wyjątkowa estetyka i prostota. Łatwy w obróbce materiał. Z drugiej zaś bogactwo form, jakie przyjmuje tego typu oświetlenie sprawia, iż staje się ono wręcz wyrafinowane. I z powodzeniem może znaleźć swoje miejsce w luksusowych wnętrzach. Domowych, jak i biznesowych.

Taką lampę można wykonać samodzielnie, jeśli pragniemy oświetlenia skonstruowanego wedle własnego pomysłu. Nietrudno znaleźć pomocne filmiki, porady i wskazówki, jak chociażby <a href=”https://www.youtube.com/watch?v=xIuhxI10-Zo”>tutaj</a>. Ci zaś, którzy wolą wybrać coś gotowego do kupna, z pewnością na rynku znajdą papierowe lampy odpowiadające ich gustom. Pod każdym względem, nie tylko formy, ale ceny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge