Odpowiednia aranżacja pomieszczenia, zastosowanie przemyślanych rozwiązań oraz sprytnych systemów i gadżetów do przechowywania sprawia, że nowoczesne małe łazienki mogą być równie funkcjonalne, jak te o dużym metrażu. Wielkość pomieszczenia często wymusza zastosowanie pewnych rozwiązań, nie oznacza to jednak, że łazienka, która z konieczności wyposażona została w prysznic zamiast wanny, będzie mniej komfortowa od tej z innym wyposażeniem.

Przemyślana aranżacja wnętrza łazienki pozwala, by pomieszczenie spełniało wszystkie oczekiwania użytkowników. Nowoczesne małe łazienki nie muszą tracić nic ze swojej funkcjonalności i wygody. Dostosowanie ich do potrzeb mieszkańców powinno być stawiane przez inwestora na pierwszym miejscu. Jeśli jednak mają oni problem z samodzielnym zaprojektowaniem funkcjonalnego pomieszczenia, mogą poprosić o pomoc projektanta wnętrz.

Optyczne powiększenie pomieszczenia

Niektóre osoby nie czują się dobrze w małych pomieszczeniach. Istnieją jednak metody, które pozwalają na optyczne powiększenie wnętrza i zniwelowanie niekorzystnego wrażenia. Jednym z nich jest zamocowanie na ścienne dużego lustra. Ten prosty wybieg daje wrażenie większej przestrzeni.

Nowoczesne małe łazienki bardzo często aranżowane są z wykorzystaniem dużych płytek. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku prostokątne kafle położone w układzie poziomym. To doskonały sposób na poszerzenie pomieszczenia.

Oprócz rozmiaru płytek znaczenie ma też kolorystyka wnętrza. Inwestor powinien mieć na uwadze wykorzystanie jasnych i chłodnych barw. Dobrze sprawdzi się pastelowy błękit, beż, biel oraz kolor szary.

W strefie kąpielowej najlepiej zamontować przeszkloną, transparentną kabinę prysznicową. Warto zrezygnować z montażu brodzika, dzięki czemu pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie jednej niepodzielonej całości. To również sposób na powiększenie łazienki.

Nowoczesne małe łazienki i przechowywanie

Niezależnie od tego, czy dysponujemy łazienką o dużym, czy też małym metrażu, istnieją akcesoria, na które miejsce w łazience po prostu znaleźć się musi. Kosmetyki, szczotki, grzebienie, suszarki, lokówki, prostownice. Na te przedmioty można wygospodarować miejsce w szafce zamontowanej pod zlewem albo wąskiej szafce typu słupek, która zajmuje stosunkowo mało przestrzeni.

Niektóre nowoczesne małe łazienki posiadają niewielkie wnęki, które z powodzeniem można zaaranżować nawet na większą szafę, ukrytą w taki sposób, by o jej istnieniu wiedział jedynie inwestor. Drzwi w formie lustra dodatkowo powiększą przestrzeń, a szafa spokojnie pomieści wszystkie łazienkowe akcesoria, a nawet więcej.

Lista kolejnych rzeczy, które mogą, ale nie muszą być przechowywane w łazience to proszki i płyny do prania, chemia gospodarcza, środki czystości do domu, chusteczki higieniczne itd. Jeśli pralka do prania znajduje się w łazience, spróbujmy wygospodarować miejsce dla nich również w tym pomieszczeniu. Jeżeli natomiast dysponujemy osobną pralnią, tym lepiej, to ona będzie dla nich odpowiednim miejscem. Chemię gospodarczą natomiast, zamiast w łazience można też przechowywać w wygospodarowanym schowku w przedpokoju lub kuchni.

W przypadku łazienek o małym metrażu doskonale sprawdzą się pojemniki i pudełka do przechowywania. Uporządkowane przedmioty nie tylko sprawiają, że przestrzeń wygląda znacznie lepiej, ale łatwiejsze staje się odnajdowanie konkretnych przedmiotów. Nowoczesne małe łazienki mogą być zarazem funkcjonalne, wygodne i eleganckie.

 

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie w łazience bardzo ważne jest miejsce do przechowywania, np. misek, które nigdzie nie chcą się mieścić. Właśnie dlatego zdecydowałam się na meble na miarę i jestem bardzo zadowolona. Zyskałam maksimum przestrzeni 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge