Wybór mebli do pokoju młodzieżowego nie jest prosty. Zwłaszcza jeśli dokonuje go w imieniu dziecka ktoś inny niż ono samo. Rodzice nie dość, że muszą dobrze przemyśleć wkomponowanie mebli w przestrzeń pomieszczenia oraz przewidzieć wszystkie konieczne do spełnienia przez te meble funkcje to jeszcze powinni umieć dobrać ich styl tak, by był zgodny z gustem nastolatka. Choć nie jest to zadanie łatwe, to jeśli się uda, będzie można liczyć na uzyskanie funkcjonalnego i wygodnego wnętrza, które zadowoli każdego młodzieńca.

Pokój dla młodzieży łączy w sobie wiele różnych funkcji. Służy do odpoczynku, spania, spotkań z przyjaciółmi oraz relaksu. Czy można urządzić go tak, by mógł z powodzeniem sprostać tym wszystkim zadaniom?

Miejsce do nauki

Jedną z najważniejszych stref funkcjonalnych w pokoju nastolatka powinna być przestrzeń do nauki. Wygodna, funkcjonalna i taka, która sprzyja koncentracji. Powinno to być miejsce dobrze doświetlone i wyposażone w wygodny fotel lub krzesło oraz biurko.

Fotel koniecznie musi być dobrze wyprofilowany. Najlepiej, jeśli postawimy tu na krzesło obrotowe, które nawet po długim czasie spędzonym na nauce nie wpłynie negatywnie na samopoczucie nastolatka i nie spowoduje bólu pleców. Jak powinno wyglądać? Różne wersje takich krzeseł zobaczyć można na stronie sklep meblowy Zielona Góra. Powinno mieć wygodne siedzisko, odpowiednio wyprofilowane oparcie na plecy oraz ewentualnie podłokietniki.

Biurko musi być dostosowane wysokością do wzrostu dziecka oraz obszerne, by dać wystarczającą przestrzeń dla ułożenia na nim książek, zeszytów i przyborów szkolnych. Dobrze też, jeśli będzie pasowało pod względem kolorystyki i stylu do innych mebli w pokoju.

Miejsce do odpoczynku, spania i relaksu z przyjaciółmi

Oprócz strefy do nauki, w pokoju młodzieżowym nie może zabraknąć miejsca do odpoczynku. To w nim powinno się znaleźć wygodne łóżko oraz siedziska, na których nastolatek będzie mógł spędzać czas na rozmowach z przyjaciółmi. Całości aranżacji dopełnią takie meble jak ustawiona przy łóżku szafka, na której stanie nocna lampka, wisząca półka z książkami, szafa na ubrania oraz komoda lub regał. W niektórych młodzieżowych pokojach ustawiane są również stoliki, przy których młodzież może się wygodnie rozgościć.

Jednym z najważniejszych elementów tej strefy jest umożliwiające komfortowy wypoczynek łóżko. Warto pamiętać, że będzie służyło nie tylko do spania, ale również nauki. To na nim nastolatki często szukają wygodnego miejsca do poczytania książki albo powtórki materiału na zbliżający się sprawdzian. W małych pokojach najlepiej skorzystać z opcji, jaką daje łóżko z pojemnikiem. Zyskujemy dzięki temu dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Na koniec jeszcze kilka słów na temat stylistyki wnętrza. Utrzymanie w podobnym stylu wszystkich mebli pomoże stworzyć estetyczną i harmonijną aranżację. Ogromną rolę będą odgrywać w takim pokoju dodatki. Najlepiej, by te były zgodne z zainteresowaniami nastolatka. Dzięki temu poczuje się we wnętrzu swojego pokoju dobrze, przyjemnie i bezpiecznie.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge