Meble dla dzieci i młodzieży muszą spełniać wiele funkcji. Co więcej, powinny wpisywać się w upodobania najmłodszych. Im starsze dziecko, tym bardziej będzie potrzebowało wyposażenia w postaci mebli, które oddadzą jego charakter, a przestrzeni nadadzą indywidualizmu. Taki efekt osiąga się nie tylko z pomocą mebli, ale to one odgrywają główną rolę w pokoju dziecka. Przyszedł zatem czas na remont!

Meble dla dzieci i młodzieży – kiedy wybierać?

Jeszcze przed remontem, który dopiero planujemy, na etapie prac prowadzonych w pokoju czy może dopiero po ukończeniu wszystkich remontowych działań? Powstaje dylemat – kiedy wybierać meble dla dzieci i młodzieży. Z jednej strony planowanie remontu wymaga również wzięcia pod uwagę finansów, jakie przeznaczyć przyjdzie nam na meble. W końcu zarówno remont, jak i zakup muszą mieścić się w budżecie. Z drugiej strony może się okazać, że to co sobie zaplanujemy, niestety nie znajdzie swojego odzwierciedlenia w ofercie rynkowej. Co robić?

Jak zawsze zaczynamy od planowania. Musimy założyć przynajmniej w dużym przybliżeniu, jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na urządzenie przestrzeni dla swoich pociech. W planie i takim wstępnym kosztorysie, powinno znaleźć się miejsce na niezbędne prace do wykonania, jak chociażby malowanie czy układanie paneli. Dobrze jest zostawić pewien margines, bo nie jesteśmy w stanie oszacować w 100% ile, co będzie kosztowało. Asortyment zmienia się niekiedy w przeciągu kilku dni czy tygodni.

Mając wstępnie podzielone finanse na remont oraz zakup, jaki stanowią meble dla dzieci i młodzieży, możemy przystępować do działania. Kompromisem będzie rozpoczęcie remontu, ogólna wizja, jaką chcemy zrealizować i wizyty w sklepach meblowych.

Rozważamy alternatywy

Im starsze dziecko, tym więcej wiemy o jego upodobaniach. Najłatwiej zabrać ze sobą pociechę do sklepu, która sama wskaże, co jej najbardziej odpowiada. Na barkach rodziców spoczywa obowiązek dopilnowania budżetu i oceny czy – zwykle nastolatek – nie wymaga zbyt drogich i fantazyjnych rozwiązań. Z powodzeniem jednak znajdziemy alternatywy, które będą w stanie zadowolić obydwie strony. Nie zawsze tańsze bądź wykonane z innego materiału musi oznaczać gorsze.

Jeśli w wizji nastolatka pojawia się dany element, warto zwrócić uwagę na jego motyw przewodni. Stylistykę czy kolorystykę i dopytać, co tak naprawdę zawróciło dziecku w głowie. Być może szafa nie musi być drewnianą, a wystarczy ta wykonana z płyty mdf, ale z zachowaniem frontów w wybranym kolorze? Możliwości jest naprawdę sporo!

Meble dla dzieci i młodzieży muszą być funkcjonalne, trwałe i bezpieczne podczas użytkowania. Do tego muszą się podobać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by jednocześnie remontować i szukać dostępnych rozwiązań. Orientować się w ofercie, jaką posiadają sklepy stacjonarne, a także internetowe. Dopiero wtedy decydować o detalach czy ostatecznym wystroju.

Meble dla dzieci i młodzieży wybieramy zatem równocześnie do końcowego etapu planowania i wdrażania działań remontowych. W ten sposób mamy czas na zmianę wyborów, gdy zachodzi taka konieczność.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge