Lampy natynkowe są proste, minimalistyczne, a przy tym wciąż bardzo efektowne. Ich największymi zaletami są cechy, takie jak uniwersalność oraz prosty montaż. Mamy do czynienia z tym rodzajem światła, który pod wieloma względami wydaje się być wręcz idealnym. Skoro nie przychodzi nam mierzyć się z problemami podczas montażu, a sama lampa jest prosta w swojej formie, to staje się na tyle uniwersalną, by zagościć we wnętrzach spełniających odmienne funkcje.

Efektownie, ale i funkcjonalnie

Oprawy natynkowe montowane są najczęściej do sufitów, ale i z powodzeniem można je umieścić na ścianach, jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniami czy przestrzeniami ciasnymi i trudnymi do oświetlenia. Z banalnym montażem są w stanie poradzić sobie nawet amatorzy. W prostej konstrukcji opraw natynkowych zostaje miejsce na wysoką estetykę oraz jakość wykonania. A we wspomnianej wcześniej uniwersalności jest charakter, który można wykorzystać w różnorodnych aranżacjach.

Lampy natynkowe doskonale spełniają swoje funkcje, jako oświetlenie dodatkowe. Mogą znaleźć swoje miejsce pod szafkami kuchennymi, ale i łazienkowymi. Prosty montaż pozwala na zastosowanie w szafach, nie tylko pośród pokoi, ale i długich korytarzy. W gablotach i przeszkolonych szafkach, oprawy natynkowe mogą spotęgować efekt dekoracyjny. Gdy za szybą umieścimy serię książek w eleganckich oprawach bądź kryształowe kieliszki, piękną zastawę czy ozdobne filiżanki, w świetle pochodzącym z tego typu lampek, będą zwracać na siebie uwagę.

Natynkowe oprawy, jako oświetlenie główne

Lampy natynkowe są w stanie dać na tyle dużo światła, przy zastosowaniu ich odpowiedniej liczby, że stworzenie z nich spójnej kompozycji do oświetlenia centralnego, także będzie mieć rację bytu. W tych minimalistycznych konstrukcjach znalazło się miejsce na system umożliwiający regulację kąta padania wiązki światła. W zależności od ustawienia można oświetlić całą przestrzeń, dzięki czemu zyskujemy na oświetleniu głównym bądź podświetlać lub doświetlać, tylko i wyłącznie wybrane fragmenty powierzchni lub konkretne elementy.

Wewnątrz i na zewnątrz

Lampy natynkowe cechuje zastosowanie wodoodpornych materiałów. Dzięki temu można je stosować nie tylko we wnętrzach, w tym mieszkalnych, ale i na zewnątrz. Możemy wybierać pośród wykonań, które poza odpornością na wilgoć, wodę, nie wykazują podatności na uszkodzenia mechaniczne. Mamy zatem do czynienia z produktem trwałym i solidnym.

Funkcjonalność i jakość wykonania idzie w parze z wyjątkową estetyką. Minimalizm nie oznacza banalności czy nudy. Różnorodne wykonania lamp natynkowych pozwalają uzupełnić aranżację klasyczną, ale i nowoczesną.

Można znaleźć oprawy pojedyncze, podwójne czy też potrójne, w szerokiej palecie kolorystycznej. To odpowiedź na potrzeby różnych gustów i okazja, by uzyskać praktyczne i pięknie oświetlone wnętrze.

 
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRomantyczne lampy stołowe
Następny artykułDekoracja do okien ciągle w modzie
Anna Rzadkowska
W sezonie fotografuję zawody sportowe - maratony mtb i biegi. A gdy nie fotografuję, to sama w nich startuję. Poza tym tańczę i podróżuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge