Lampy łazienkowe nad lustro to ważny wybór. Od niego zależy, czy precyzyjnie wykonywany makijaż nie uraczy niechcianym efektem maski po wyjściu na światło dzienne, a golnie się będzie bezproblemowe. Ponadto mówimy o wystroju łazienki, który jest spójny, a do tego staje się niezbędne światło. Jak dobierać oświetlenie montowane w okolicach umywalki i lustra?

Lampy łazienkowe nad lustro – klasyczne kinkiety

Nad lustrem bardzo dobrze sprawdzają się kinkiety. Można zastosować tylko jeden, jeśli w grę wchodzi oświetlenie małego lustra, w niewielkiej łazience. Należy jedynie pamiętać o montażu w centralnym punkcie, by światło padało równomiernie.

Lampy łazienkowe nad lustro, które mają postać kinkietów, mogą występować nie tylko w pojedynkę. W parze, w liczbie trzech, a nawet więcej. Im większe lustro i większa łazienka, tym więcej lamp się sprawdzi. To nawet konieczność, bo tu niezbędne jest światło wyraziste, docierające zarówno do kątów, szczelin, półek naokoło strefy umywalkowej, ale przede wszystkim sprzyjające czynnościom pielęgnacyjnym.

Decydując się na kinkiety trzeba mieć na uwadze, na jakiej wysokości zostanie zawieszone lustro. Światło bowiem nie może oślepiać, powodując duży dyskomfort podczas wykonywania makijażu, golenia się, czy innych czynności pielęgnacyjnych. Równie ważna jest konstrukcja kinkietu. Do wyboru są te klasyczne, które wpisują się w klimat przeciętnie urządzonych łazienek, ale i te zdecydowanie bardziej luksusowe. Szkło, błysk, metal, drewno. Dowolne połączenie, a im bardziej skomplikowane i ekstrawaganckie, tym uważniej trzeba decydować o jego wyborze.

Oświetlenie LED-owe

Alternatywą dla klasycznych kinkietów staje się oświetlenie LED-owe. Chętnie wybierane, bo gwarantujące oszczędność na rachunkach. Oferujące nie tylko tradycyjną wiązkę światła, ale i tę kolorową, jeśli w grę wchodzi uzyskanie maksymalnie oryginalnego efektu aranżacyjnego.

LED-owe lampy łazienkowe nad lustro to gwarancja efektownego i równomiernie rozpraszanego oświetlenia. Do tego minimalizm, który wpisuje się w dzisiejsze trendy i potrzeby aranżacji prostych, a do tego estetycznych wnętrz łazienkowych. Z jednej strony skromne źródło światła, z drugiej uniwersalne, bo z powodzeniem wpisujące się w każdy wystrój – od tradycyjnego, przez klasyczny, aż po najbardziej nowoczesny.

Parametry, na które trzeba zwracać uwagę

Decydując się na lampy łazienkowe nad lustro, uwzględniamy projekt, który ma z zasady dopełniać aranżacji łazienki. Szukam również odpowiedniego oświetlenia pod kątem jego mocy, szerokości wiązki świetlnej. Chcemy połączenia funkcjonalności z efektami wizualnymi. Znalezienie lamp spełniających tak skonstruowane wymagania jest możliwe. Nie może jednak obejść się bez jeszcze jednego aspektu.

Parametry, bo o nich mowa, to przede wszystkim wskaźnik IP, który dla lamp łazienkowych powinien być możliwie wysoki. Wskazuje bowiem na odporność na zachlapania, podwyższoną wilgotność, czyli warunki, których nie da się uniknąć w łazience. Jeśli i to będziemy mieć na względzie, lampy łazienkowe nad lustro staną się oświetleniem doskonałym w każdym calu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge