Na wystrój salonu w równym stopniu wpływać będzie kolor ścian, oświetlenie i ustawione w nim meble. Fotele i kanapy pełnią tu jednak jeszcze jedną ważną funkcję. Składają się na zestaw wypoczynkowy, który po całym dniu ma zapewnić domownikom chwilę relaksu. To one w dużej mierze stanowić będą o tym, czy lubimy spędzać czas w salonie, czy też nie. Warto przyłożyć więcej uwagi do ich wyboru i zbudować dzięki nim estetyczne i komfortowe miejsce do wypoczynku.

Salon jest miejscem, które łączy w sobie wiele różnych funkcji. Jest też najbardziej reprezentacyjną częścią domu. To w nim przyjmujemy gości, wydajemy małe przyjęcia, spotykamy się z przyjaciółmi i spędzamy czas w rodzinnym gronie. Nieodzowną częścią wystroju salonu powinny więc być fotele i kanapy lub ewentualnie narożniki.

Rodzaj mebli wypoczynkowych w salonie

Na decyzję dotyczącą składu ustawionego w salonie zestawu wypoczynkowego wpływa wiele czynników. Trudno jednoznacznie określić, który z nich jest najistotniejszy. Z całą pewnością można jednak zauważyć, że niektóre z tych czynników wymuszają na nas podjęcie określonych wyborów.

Powierzchnia pomieszczenia, lokalizacja okien i drzwi, jego kształt oraz obecność we wnętrzu innych mebli, które chcemy zachować, sprawia, że często narzucone zostaje nam to, czy w salonie znajdą się fotele i kanapy, czy też narożnik.

Jeśli wymienione wyżej czynniki nie ograniczają w żaden sposób naszego wyboru, wtedy to od naszego gustu i indywidualnych upodobań będzie mogło zależeć to, jaki zestaw wypoczynkowy znajdzie się we wnętrzu.

Pozostaje jeszcze konieczność dopasowania designu wprowadzonych do wnętrza mebli do stylistyki, w jakiej urządzono pomieszczenie. Meble w stylu rustykalnym warto łączyć z wnętrzami urządzonymi w tym samym stylu, a meble nowoczesne z takimi, które również zaaranżowano w sposób nowoczesny.

Fotele i kanapy – wybór wielkiej wagi

Dokonując wyboru mebli wypoczynkowych, warto zauważyć, że nawet przy konieczności zestawienia ich z wnętrzem nowoczesnym, czy jakimkolwiek innym, spotkamy się z szerokim asortymentem różnorodnych modeli i wzorów. Konieczny będzie nie tylko wybór rodzaju i koloru tkaniny, ale także takich cech mebla, jak wysokość jego oparcia, rodzaj podłokietników itd.

Fotel to też świetny mebel do innych pomieszczeń. Można go ustawić w sypialni lub gabinecie. Jest wygodny i daje ten komfort, że siedząc w nim, można rozpościerać ramiona, opierając je o podłokietniki. Nie ulega wątpliwości, że jest doskonałym miejsce dla czytelników książek.

Kanapa z kolei daje znacznie więcej możliwości. Można na niej wygodnie siedzieć, a kiedy poczujemy się bardzo zmęczeni – leżeć. To także doskonałe miejsce dla bliskich sobie osób, niezależnie, czy będzie to dwoje zakochanych, czy też rodzice z dziećmi, które chcą wspólnie spędzić czas przed telewizorem i poczuć bliskość drugiej osoby.

Fotele i kanapy mogą występować w salonie osobno lub łączyć się w zestawach. Często też zestawiane są z innymi meblami wypoczynkowymi. Nie ulega jednak wątpliwości, że fotele i kanapy to znacznie częstsze połączenie, niż na przykład fotele i narożniki. Odpowiednio dobrane pomogą stworzyć w salonie zarazem niezwykłą aranżację i wygodną strefę relaksu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge