Folia stretch to jeden z tych produktów, którego elastyczność i wytrzymałość docenia nie tylko branża transportowa. Co więcej, na rynku istnieje stretch standardowy, jak i folia pre-stretch, która podczas pakowania może sprawdzać się jeszcze lepiej. Na wspomnianych właściwościach korzysta… ogrodnictwo, bo to szansa na efektywniejszą hodowlę roślinną. Ponadto mamy do czynienia z materiałem, który jest przyjaźniejszy środowisku, niż standardowe środki wykorzystywane do pakowania, jak i właśnie w ogrodnictwie. Co warto wiedzieć o elastycznej folii?

Transport i pakowanie

Transport to dziedzina, w której folia stretch gości od bardzo dawna. I chyba trudno sobie wyobrazić – przynajmniej z wynalezionych dotąd metod – lepszy sposób na efektywne i oszczędne pakowanie. Z elastyczną i rozciągliwą folią można bardzo łatwo zapakować, owinąć i wreszcie zabezpieczyć całą gamę pakunków. Jej dostępność w różnych parametrach sprawia, że bez problemu zostaje dopasowana do typu asortymentu, jaki ma zostać zapakowany.

Pakunki o ostrych narożnikach, głównie palety wypełnione po brzegi towarem, mogłyby łatwo uszkadzać i rozrywać opakowania. Jednakże przy pomocy wytrzymałej folii, ryzyko przebicia, zerwania i innych uszkodzeń mechanicznych, zostaje w dużym stopniu zredukowane. Ponadto na rynku znaleźć można nie tylko typową folię stretch, ale i folię pre-stretch, która zostaje wstępnie rozciągnięta już w czasie produkcji. Oznacza to, że jest cieńsza, łatwiejsza w dozowaniu ręcznym, wytrzymalsza, ściśle przylegająca do opakowywanej zawartości, a mimo tego skutecznie chroniąca przed zerwaniem.

Folia stretch i folia pre-stretch to produkty, które wykazują wysoki potencjał względem możliwości zastosowania. Istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że w niedługim czasie znajdzie się dla nich znacznie więcej zastosowań.

Stretch w ogrodnictwie

Wymienione właściwości, które sprawdzają się w branży transportowej, stają się równie cenne dla ogrodnictwa. Należy uwzględnić, że stretchowa, rozciągliwa folia, jest odporna również na działanie czynników zewnętrznych. Jednocześnie przepuszcza promieniowanie słoneczne i to z tego względu idealnie nadaje się, chociażby do osłony tuneli z uprawami roślinnymi. Jest pod tym względem zdecydowanie lepsza od standardowych folii ogrodniczych.

Tunele przykryte elastyczną folią sprawiają, że hodowle roślinne chronione są przed warunkami atmosferycznymi, ale przepuszczalność promieniowania słonecznego wpływa na podwyższenie temperatury wewnątrz. Owocuje to szybszym wzrostem roślin. Ponadto folia stretch sama w sobie jest bezpieczniejsza dla środowiska naturalnego, stąd mówi się o tym, iż uprawy spod tak skonstruowanego tunelu, są po prostu zdrowsze.

Kolejny atut to dostępność elastycznych folii w różnych kolorach. W przypadku transportu mowa o atucie, w postaci uczynienia paczki, opakowania, chronionymi przed wzrokiem osób postronnych. Z kolei w ogrodnictwie oznacza to, że można regulować procesy wegetacyjne roślin, bo hodowle pod czarną folią utrzymują pożądaną temperaturę nawet w nocy.

Z korzyścią dla środowiska naturalnego

Rozciągliwość folii stretch, która kształtuje się na odmiennym poziomie, w zależności od wybranego gatunku folii, wpływa nie tylko na łatwość owijania nią, ale i na zdecydowanie mniejsze zużycie. Produkt zatem doskonały do wszystkich firm, które korzystają z dużych ilości folii. Mniejsze zużycie przy zachowaniu wysokiej efektywności pakowania, to zdecydowanie mniejsza ilość odpadów, a to już element sprzyjający ochronie środowiska.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge