W naszym codziennym życiu korzystamy z materiałów, które w ogromnym stopniu wpływają na nasze funkcjonowanie. Ulepszają przedmioty, usprawniają pracę, poprawiają jakość naszego życia. W niektórych przypadkach nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wiele mają zastosowań i do czego jeszcze mogą zostać wykorzystane. Przykładem takiego materiału jest folia bąbelkowa. Obecna jest w wielu dziedzinach naszego życia i – co więcej – wiele z nich nie mogłoby się już bez niej obejść.

Co wiemy o folii bąbelkowej? To przezroczysty, miękki, elastyczny materiał, który doskonale sprawdza się do pakowania i zabezpieczania przedmiotów. Zastosowań jest jednak o wiele więcej.

Folia bąbelkowa i e-commerce

Powszechnie znanym zastosowaniem folii bąbelkowej jest zabezpieczanie przedmiotów przeznaczonych do wysyłki. Dzięki swoim właściwościom folia doskonale chroni towar i świetnie sprawdza się w sklepach internetowych. Można w nią pakować zarówno małe, jak i wielkie przedmioty. Co najważniejsze, można także te, które są kruche i podatne na uszkodzenia. Należyta staranność o zabezpieczenie przesyłanego przedmiotu leży po stronie sprzedającego. To on, w świetle prawa, odpowiada za dostarczenie przedmiotu do kupującego w stanie niepogorszonym.

Właściwości folii bąbelkowej

Dlaczego branża e-commerce tak bardzo upodobała sobie folię bąbelkową? Zważywszy na jej strukturę, która decyduje o niezwykłych właściwościach, nie ma się temu co dziwić. Folia bąbelkowa zbudowana jest z wielu małych, regularnie i gęsto ułożonych pęcherzyków powietrza, uwięzionych pomiędzy jej dwoma warstwami. To one mają wpływ na jej właściwości. Jeśli spróbujesz zgnieść pojedynczy pęcherzyk powietrza, nie napotkasz oporu, jeśli natomiast będziesz próbował zrobić to samo, naciskając na większą powierzchnię folii, z pewnością będziesz mieć z tym problem.

Tak samo działa folia, którą zabezpieczamy przesyłane przedmioty. Idealnie dopasowuje się do kształtu pakowanego towaru, chroni go przed uszkodzeniami, amortyzuje wstrząsy oraz zabezpiecza przed pyłem, kurzem i wilgocią. Czy istnieje inny równie wszechstronny materiał?

Nie tylko w sklepie internetowym

Folia bąbelkowa przyjęła się do powszechnego użycia i obecnie produkowana jest na skalę masową. Warto jednak pamiętać, że sprawdza się nie tylko w branży e-commerce. Wykorzystuje się ją również do zabezpieczania mebli oraz sprzętów podczas przeprowadzki. Warto zabezpieczyć za jej pomocą przewożone rzeczy na czas transportu i uchronić w ten sposób mienie przed zniszczeniem.

Folia bąbelkowa stosowana jest również w ogrodnictwie. Dzięki niej zabezpiecza się rośliny przed przymrozkami. W tym przypadku należy pamiętać o wycięciu otworów wentylacyjnych, które umożliwią cyrkulację powietrza. Mało kto wie, że jest to materiał, który znalazł też zastosowanie w branży odzieżowej. Co prawda ubrania z folii nie weszły do powszechnego użycia, ale wykonane z niej efektowne płaszcze i kurtki były tematem nie jednej kolekcji.

Czy folia bąbelkowa ma jeszcze inne zastosowania? Jak się okazuje, jest ich całe mnóstwo. Warto poszukać informacji na ten temat, bo może się okazać, że niektóre z nich znajdą zastosowanie i u nas.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge