Choć wynaleziona została stosunkowo niedawno, szybko stała się jednym z najpowszechniej użytkowanych materiałów do pakowania. Folia bąbelkowa, o której mowa w tym artykule, charakteryzuje się bardzo prostą budową i niezwykłymi właściwościami. Nadają jej one cech, które decydują o przydatności folii do zabezpieczania delikatnych i kruchych przedmiotów.

Folia bąbelkowa, inaczej określona też jako pęcherzykowa, dostępna jest w różnych rozmiarach i kształtach. Jej wielkość można dostosować do indywidualnych wymagań i potrzeb. Natomiast właściwości doskonale odpowiadają przeznaczeniu, które jej przypisano.

Folia bąbelkowa – najważniejsze cechy

Niezwykle prosta budowa folii nadaje  jej najważniejszych i pożądanych właściwości. Najłatwiej można ją scharakteryzować jako materiał wykonany z tworzywa sztucznego, składający się setki małych, wypełnionych powietrzem pęcherzyków. To właśnie one oraz zastosowany do wyrobu folii materiał nadają jej takich cech jak elastyczność, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz lekkość.

Folia pęcherzykowa doskonale sprawdza się jako materiał do pakowania i zabezpieczania delikatnych oraz kruchych rzeczy. Ma właściwości amortyzacyjne i izolacyjne, co przekłada się na bezpieczeństwo pakowanych w nią przedmiotów. Dzięki temu, że świetnie chroni przed wilgocią, wstrząsami i rozmaitymi uszkodzeniami mechanicznymi, folia bąbelkowa jest dziś nieodzownym elementem przy zabezpieczaniu i pakowaniu rzeczy przeznaczonych do:

– przechowywania,
– wysyłki,
– transportu.

Doskonale nadaje się do ochrony delikatnych przedmiotów w trakcie przeprowadzki i wysyłki zarówno przez osoby fizyczne, jak i sklepy internetowe.Większe ilości folii z powodzeniem kupić można u oferujących tego tupu asortyment producentów, np. hurtownia opakowań.

Folia i jej przeznaczenie

Wszyscy znają podstawowe przeznaczenie folii pęcherzykowej. Dzięki temu, że doskonale chroni spakowane w nią przedmioty, powszechnie wykorzystywana jest w ich zabezpieczaniu podczas przechowywania, wysyłki i transportu. Jak się jednak okazuje, użytkownicy znaleźli dla niej także szereg innych zastosowań. Niektóre z nich są bardzo trafne, inne zaskakujące.

Jednym z tych pierwszych będzie zabezpieczanie rosnących na zewnątrz roślin przed nadchodzącymi mrozami. W tym celu wystarczy owinąć donice w taki sposób, by folia wystawała kilkanaście centymetrów ponad jej górną krawędź.

Folia bąbelkowa doskonale sprawdzi się do zabezpieczania przed utratą ciepła, przygotowywanych na wynos posiłków. W tym przypadku zadziała jak torba termiczna i dłużej utrzyma temperaturę potrawy.

Dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym sprawdzi się też, jeśli będziesz musiał spędzić noc na karimacie lub materacu. Podłożona pod spód folia to sposób na ochronę przed chłodem.

Wszyscy wiedzą, że nieużywane kozaki i torby tracą swój pierwotny kształt. By przetrwały do kolejnego sezonu w niezmienionej formie, możesz użyć folii, jako wypełniacza.

Do czego jeszcze może zostać wykorzystana folia bąbelkowa. Zastosowań jest wiele. Wystarczy ruszyć głową i zastanowić się, gdzie przyda się jej niezwykła faktura i właściwości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge