Fajna sypialnia, która aranżacyjnie odpowiada naszym gustom, to wciąż nie wszystko. Od zastosowanych kolorów, mebli, ustawienia łóżka i wielu innych elementów, zależny jest nasz zdrowy sen. Musimy zadbać w sypialni o kwestie wizualne, ale i czysto techniczne, bo do spoczynku nocnego potrzebujemy wręcz idealnej przestrzeni.

Fajna sypialnia, w której odpoczniesz

Zacznijmy od zastosowanych mebli. Najważniejsze jest łóżko. Powinno być dopasowane rozmiarowo do naszych potrzeb, ale i musi pozostawiać trochę przestrzeni do poruszania się po sypialni. Jeśli już takie znajdziemy, zadbać musimy o materac o odpowiedniej twardości oraz wyprofilowaną poduszkę pod głowę. To bardzo ważne, bo na niewygodnym łóżku nie wyśpimy się, a kolejny dzień w pracy będziemy cierpieć z powodu dolegliwości bólowych.

Fajna sypialnia musi odpowiadać kolorystycznie naszym gustom, ale nie tylko. Mamy do czynienia z pomieszczeniem, w którym wyciszamy się przed snem. Potrzebujemy atmosfery relaksu. Klimatu pozwalającego uporać się ze stresem i napięciem dnia poprzedzającego. Nawet, jeśli lubimy wyraziste i jaskrawe kolory, sypialnia nie będzie dla nich dobrym miejscem. Najlepiej sprawdzają się stonowane barwy. Błękit, delikatna zieleń czy żółty. Z takimi kolorami łatwiej ukoimy się do snu.

Pamiętajmy także o tym, że sypialnia to ostatnie miejsce, w którym można postawić telewizor czy komputer. Jeśli możemy sobie pozwolić na wydzielenie oddzielnego pomieszczenia na biuro czy kącika do nauki, ale nie w sypialni, wykorzystajmy to. Komputer, telewizor, tablet czy telefon emitują niebieskie światło, które pobudza nas, a przecież mamy iść spać!

Na koniec przemyślmy ustawienie mebli, głównie łóżka. Przestrzeń ta powinna być wolna od dźwięków czy bodźców, które nas pobudzają. Łóżko ustawiajmy z dala od miejsc, z których dochodzą najbardziej uciążliwe dla nas dźwięki.

Ozdoby sypialniane i dekoracja okna

Fajna sypialnia musi dawać poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Intymność pozwolą zachować zasłony lub rolety zamontowane w oknach. Tutaj mamy już spory wybór i możemy decydować wedle własnych upodobań. Warto jedynie pamiętać o stonowanych kolorach, jak w przypadku kolorystyki ścian, a także wygodzie użytkowania i metrażu pomieszczenia.

Dekoracje jak najbardziej sprawdzą się w sypialni. Pod tym względem nie mamy żadnych narzuconych zasad. No może poza jedną – umiar jest wskazany. W sypialni nie powinno być nadmiaru elementów, które przyciągają uwagę, z kolei uniemożliwiając nam zaśnięcie.

Zadbajmy o nawilżenie, bo szczególnie w porze grzewczej, powietrze staje się przesuszone, co wpływa na gorszą jakość naszego snu. Fajna sypialnia to aranżacja, która zapewnia higienę snu, ale i cieszy oko. Weźmy pod uwagę każdy detal, bo jak wiemy, diabeł tkwi w szczegółach!

 
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZasady feng shui w domu
Następny artykułOdnowa mebli w kilku prostych krokach
Anna Rzadkowska
W sezonie fotografuję zawody sportowe - maratony mtb i biegi. A gdy nie fotografuję, to sama w nich startuję. Poza tym tańczę i podróżuję.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge