Jeszcze przed wdrożeniem w życie remontowych realizacji, warto zastanowić się nad tym, jak będziemy oświetlać swoje wnętrza. Z pomocą mogą przyjść energooszczędne żarówki. Dostępność rozmaitych wykonań pozwala dopasować je do każdego pomieszczenia, niezależnie od przyjętej stylistyki. To niepodważalne zalety, z których wymienić warto chociażby mniejszy pobór energii przy tak samo pożądanym stopniu oświetlenia. Na co jeszcze można liczyć?

Energooszczędne żarówki – bezpieczne dla nas i dla środowiska

Tradycyjne żarówki czy świetlówki pomału odchodzą w zapomnienie, bo są nietrwałe, mocno się nagrzewają w krótkim czasie, a poza tym dają efekt migotania, który jest uciążliwy. Energooszczędne propozycje zyskują, bo nie migocą, a przy zdecydowanie mniejszym poborze energii, są w stanie zaoferować tę samą ilość światła.

Energooszczędne żarówki wciąż zawierają rtęć, jednak w zdecydowanie mniejszej ilości niż ich dawne odpowiedniki. Są również inaczej skonstruowane, przez co bezpieczniejsze podczas użytkowania, a kolejno dla środowiska. Wykazują wyższą trwałość i żywotność. Będziemy je wymieniać znacznie rzadziej niż najtańsze propozycje.

Żarówki tego typu można zakupić w coraz bardziej fantazyjnych kształtach, różnych wielkościach, transparentne czy o mlecznym szkle. Najnowsze propozycje to widoczny żarnik, który wpisuje się w designerskie lampy stosowane w industrialnych wnętrzach. Z powodzeniem dopasujemy je zatem do dowolnego pomieszczenia i uzupełnimy w ten sposób wystrój wnętrza.

Planowanie przed remontem

Decyzja o zastosowaniu energooszczędnych żarówek powinna paść jeszcze przed rozpoczęciem remontu. To ważne, bowiem w inny sposób będziemy planować całą instalację, jak i rozmieszczenie kontaktów. Wstępnie przemyślimy wybór konkretnych lamp, a być może również ledowych punktów świetlnych. Energooszczędne żarówki być może będziemy chcieli umiejscowić w formie małych punkcików, w podwieszanych sufitach i tu ponownie trzeba będzie rozważyć finalną koncepcję.

Budżet finansowy

Energooszczędne rozwiązania są droższe. Najkosztowniejsze będą dla nas ledy. Jeśli nie mamy nieograniczonego budżetu na cały remont, musimy wcześniej przemyśleć, przynajmniej wstępnie, jaki typ oświetlenia zastosujemy. Ten będzie bowiem determinował liczbę i rodzaj żarówek i koszty zaczną rosnąć, a przecież nie chcemy zostać na końcu z brakiem funduszy i niedoświetlonymi miejscami.

Przemyślmy, zaplanujmy i bierzmy się do działania! Doceńmy zalety, jakie posiadają energooszczędne żarówki i potraktujmy ten wydatek, jako inwestycję w przyjazny, bezpieczny i doskonale oświetlony dom.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge