Dekoracje do wnętrz oraz wszelkiego rodzaju dodatki to sposób na urozmaicenie pomieszczenia, oraz nadanie mu specyficznego klimatu. W zależności od stylu, w jakim urządzono mieszkanie, jak również efektu, jaki chcemy osiągnąć, zastosować można różne dekoracje.

Wraz ze zmianą trendów w projektowaniu wnętrz zmniejszył się też popyt na różnego rodzaju dekoracje do wnętrz i dodatki. Pomieszczenia urządzone w stylu nowoczesnym są znacznie skromniejsze i uboższe niż te tradycyjne, które doskonale znamy z czasów naszego dzieciństwa. Wtedy we wnętrzu mogło pojawić się dosłownie wszystko, od obrazów na ścianie, pamiątek z wakacji i srebrnej zastawy, po figurki świętych i kryształowe wazony. Wchodząc do mieszkania, miało się wrażenie, że wszystkie te rzeczy wyciągnięte zostały z szafek, po to, by móc je oglądać i podziwiać.

Dziś króluje zgoła odmienna tendencja. W nowoczesnych wnętrzach zauważa się chęć chowania i zasłaniania wszystkiego, co nie musi być wystawione na widok odwiedzających mieszkanie osób. Nie mniej jednak wcale nie oznacza to, że dekoracje do wnętrz nie mają racji bytu.

Dekoracje do wnętrz nowoczesnych

Choć w nowoczesnych wnętrzach dekoracje wyglądają zupełnie inaczej niż w tych klasycznych, to jednak nie powinno ich zabraknąć. Warto pamiętać o dostosowaniu ich do stylu, w jakim urządzono wnętrze, tak by razem tworzyły ładnie skomponowaną całość.

<strong>Dodatki do wnętrz nowoczesnych budują ich klimat i stanowią ciekawe elementy prosto i minimalistycznie urządzonych wnętrz. Zależnie od wystroju pomieszczenia i upodobań lokatorów może to być akcent w postaci przyciągającej wzrok  rzeźby, interesującej dekoracji ściennej, np. naklejki, czy instalacje świetlne tworzące ciekawą grę światła bądź podświetlające wybrane elementy wystroju.

Efektowne dekoracje ścienne

W nowoczesnych wnętrzach jedną z najczęstszych stosowanych dekoracji są tapety i naklejki ścienne. Nie chodzi tu wcale o tapetowanie całych pokoi wzorem tych, jakie mogliśmy oglądać jeszcze 30 lat temu. Dziś można pokusić się o ozdobienie jednej wybranej ściany tapetą o ciekawym wzorze. W ten prosty sposób stworzymy miły dla oka akcent w pomieszczeniu. Warto przy tym pamiętać, że wzór i kolor tapety musi współgrać z resztą wystroju.

Ciekawy efekt stworzymy też przy pomocy fototapety. To najprostsza metoda na wprowadzenie do wnętrza niezwykłych pejzaży, odrobiny egzotyki, imponujących kolorem kwiatów. Wybór fototapet jest ogromny. Z łatwością więc będzie można znaleźć taką, która wpisze się w każde wnętrze.

Poza tapetą i fototapetą pozostaje jeszcze obraz. We współczesnych wnętrzach jest on zdecydowanie najrzadziej stosowany. I choć można spotkać nowoczesne wnętrza, w których aż prosi o powieszenie obrazu z malarstwem nowoczesnym lub ukazującym piękne orchidee w zbliżeniu, to ten sposób dekoracji mieszkań ustąpił pola tapetom i fototapetom.

Podsumowanie

Przyjęło się, że styl nowoczesny to pomieszczenia z niewielką ilością dodatków. Mają być przestronne i funkcjonalne. Dekoracje schodzą w nich na dalszy plan i albo jest ich niewiele, albo w ogóle są pomijane. Tymczasem dekoracje do wnętrz to bardzo ważny element każdego wystroju. Odpowiednio dobrane dodają pomieszczeniu uroku i niepowtarzalnego klimatu.Warto o nich pamiętać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge