Budownictwo szkieletowe cieszy się coraz większym uznaniem na rynku. Możemy korzystać z technologii, która pozwala na budowanie domów nawet w porze zimowej. Minimalna ilość robót mokrych poszerza możliwości, jeśli pod uwagę brać czas wykonania domu, a także związane z tym przedsięwzięciem koszty. Tak zwane „kanadyjczyki” praktycznie w niczym nie odbiegają od konstrukcji murowanych, względem trwałości czy wykończenia wedle własnych gustów oraz komfortu użytkowania domu. Co jeszcze oferuje nam budownictwo szkieletowe?

Budownictwo szkieletowe – standard energooszczędny

Budynki szkieletowe to nie tylko stosunkowo proste projekty, które szybko przemieniają się w domy gotowe do zamieszkania. Mamy do czynienia z domami wpisującymi się w standardy energooszczędne. Główny budulec stanowią materiały izolujące termicznie, które spełniają rolę wypełniacza ścian między elementami szkieletu. Mamy do czynienia ostatecznie z nie tylko świetną izolacją, ale i cieńszymi ścianami, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia użytkowa domu. Z kolei z zewnątrz ściany mogą być pokrywane niemalże w dowolny sposób.

Zalety domów szkieletowych

Największa zaleta, już wcześniej wspomniana, to możliwość szybkiego wybudowania takiego domu. Na miejsce budowy, gdzie zostają przygotowane fundamenty, dostarczane są prefabrykowane elementy. Uzyskanie stanu pod klucz zajmuje potem raptem 2-3 miesiące, choć w zależności od fachowego podejścia ekipy, jak i wybranych rozwiązań, czas ten może być także krótszym.

Robót mokrych jest tu bardzo niewiele, dlatego budowy domu nie trzeba przerywać zimą, czy też martwiąc się o pracę podczas ulewnych deszczów. Jeśli czas skraca się w tak dużym stopniu, to i topnieją koszty związane z podejmowaną realizacją. Ekipa pracuje krócej, więc oszczędzamy. Choć cała konstrukcja jest stosunkowo nowoczesna i zapewniająca doskonałą izolację, wpisuje się również w rozwiązania mało kosztowne. Łączymy trwałe wykonania, z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów i precyzją wykonania, a to wszystko mieści się w budżecie przeznaczonym na budowę.

Budownictwo szkieletowe ma pewne wady, z którymi trzeba się zmierzyć. Przede wszystkim po kilkudziesięciu latach właścicieli czeka dość gruntowy remont. Poza tym jakiekolwiek zmiany w gotowym projekcie, nieprecyzyjne wykonania czy zastosowanie zbyt wilgotnego drewna, kończą się niepowodzeniem budowy.

Przed nami alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Czy faktycznie taka korzystna? Jeśli postawimy na sprawdzoną firmę, niemalże idealne wykonania i ekipę podchodzącą rzetelnie do planowanych realizacji, budownictwo szkieletowe spełni nasze oczekiwania, a wymarzony dom ujrzymy w mgnieniu oka!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge