Zarówno balkony i tarasy, to tak naprawdę przedłużenie naszych powierzchni mieszkalnych. Ich aranżacje powinny komponować się ze stylistyką, jaką stosujemy we wnętrzach. Warto zadbać o ozdoby i detale. Nie tylko po to, by przyciągać uwagę i móc szczycić się mianem właściciela najpiękniejszego tarasu czy balkonu. Tutaj mamy okazję odpocząć i zrelaksować się. Nawet, gdy jest to tylko balkon w bloku, wciąż istnieją szanse na gustowną i klimatyczną aranżację.

Balkony i tarasy wiecznie zielone

Na naszych balkonach i tarasach możemy stworzyć mini ogródek. Namiastkę prawdziwego ogrodu, którego dotąd nie mieliśmy okazji posiadać. Od czego zacząć? Na zwykłych płytkach czy deskach tarasowych warto położyć „wykładzinę” imitującą trawę. Gdy zrobi się zielono, dostawimy rattanowe lub wiklinowe fotele i do tego niski stolik na kawę, niewiele więcej będzie trzeba, by zregenerować umysł po całym dniu pracy.

Idąc o krok dalej, niemalże prawdziwa trawa może być dopiero początkiem tworzenia balkonowej lub tarasowej, minimalistycznej zielonej architektury. Zamiast decydować się na typowe rośliny doniczkowe, zwisające pelargonie czy surfinie, które przykrywają całe balustrady, możemy postawić na hodowlę ziół. Nie standardowe doniczki lecz niewielkie, metalowe wiaderka w soczystych barwach, a pośród nich bazylia, mięta czy pietruszka. Nie dość, że przestrzeń jeszcze bardziej będzie kojarzyć się z prawdziwym ogrodem, to zyskamy na ulubionych ziołach, zawsze świeżych.

Zamiast doniczek – wiaderek można wykorzystać podłużną skrzynkę, by zmieścić w niej więcej ziół i oszczędzić trochę miejsca na parapecie. Zarówno pojedyncze doniczki, jak i skrzynki zakupimy ciekawie zdobione. Z motywami, które uczynią je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Dla wymagających zaś, idealną propozycją na balkony i tarasy, będą samodzielnie zrobione skrzynki z niewykorzystanych desek drewnianych. Równie dobrze sprawdzą się sklepowe drewniane skrzynki, które można pomalować na ulubiony kolor, dodać jakiś napis bądź niewielką ozdobę.

Ogrodowe zestawy, ale nie do ogrodu

Pokuśmy się o zakup typowego zestawu ogrodowego. Niskiego stolika z fotelami lub wyższego stołu z kompletem krzeseł. Ofert jest tak dużo, że z powodzeniem znajdziemy zestaw, który zmieści się nawet na wąskim i małym balkonie. Pamiętajmy jedynie o wykonaniu – zastosowaniu materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych.

Nasze balkony i tarasy mają szansę stać się równie wyjątkowymi, co indywidualnie zaprojektowane i wykonane ogrody. Uczynimy to niewielkim kosztem, a z pomocą niebanalnych pomysłów. Szukajmy inspiracji!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge